Bezpłatne badania znamion, konsultacje dietetyczne, warsztaty i rozmowy z wielkopolskimi onkologami – to wszystko już jutro 22 kwietnia w ramach akcji „Uszczypnij raka” w CH Posnania.

Już jutro odbędzie się druga edycja akcji „Uszczypnij raka”. Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, konsultacji dietetycznych oraz warsztatów i rozmów ze specjalistami. Projekt odbędzie się w ramach inicjatywy Wielkopolska Onkologia. Chodzi o zwiększenie świadomości na temat profilaktyki nowotworowej. Po sukcesie pierwszej edycji akcja wraca do Poznania. – W najbliższą sobotę w Posnanii na uczestników akcji będą czekać specjaliści od zdrowego trybu życia oraz lekarze ze Szpitala Klinicznego. Przez cały dzień na głównej scenie odbywać się będą konkursy, quizy oraz pokazy zdrowego gotowania, a trenerzy z Fabryki Formy przeprowadzą wspólne treningi – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektor marketingu Posnanii.

Od 10:00 do 19:00 uczestnicy akcji będą mogli odwiedzić strefę bezpłatnych badań. Lekarze specjaliści zajmą się badaniem znamion i pieprzyków oraz przeprowadzą konsultacje dietetyczne. – W trakcie wydarzenia strefę odwiedzą także specjalni goście – YouTuberzy z kanału „Najprościej Mówiąc”, którzy przeprowadzą instruktaże badań profilaktycznych. Do aktywnego trybu życia zachęca też Fabryka Formy, która w sobotę zaprasza wszystkich chętnych na darmowe treningi. Dodatkowo, w specjalnej strefie sportowej odbędą się porady, zajęcia oraz konkursy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. – informuje Filip Gruszczyński, rzecznik Posnanii.

Więcej informacji i szczegółowy plan wydarzenia na stronie http://www.posnania.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *