fot. Przystań Posnania

Bieg Czekoladowy już za tydzień. Po raz piąty wystartuje w Poznaniu, po raz pierwszy nad Wartą. Organizatorzy sprawdzali trasę.

Biegacze spotkali się nad Wartą o godzinie 11:00. – Pobiegaliśmy dzisiaj po trasie i po okolicznych ścieżkach biegowych po obu stronach Warty. Podczas biegu do pokonania będą dwie pętle po 2,5 km. – mówi Przemek Walewski, organizator biegu. Trasa przebiega bulwarami spacerowymi Parku nad Wartą. – Odbywały się tam niegdyś m.in. biegi im. Henryka Brauna i z okazji Dni Rataj. Patronat nad Biegiem Czekoladowym objęła Rada Osiedla Rataje. To impreza sportowa integrująca trzy pokolenia. – dodają organizatorzy.

Zimowa edycja czyli 5. Bieg Czekoladowy odbędzie się 11 lutego o godzinie 10:00 i będzie nawiązywać do Walentynek. Na uczestników czekają słodkie niespodzianki. Pakiety startowe są już są wyprzedane, jednak organizatorzy zachęcają do wspólnego kibicowania.

A co wspólnego ma bieganie i czekolada? – Odpowiedź jest prosta. „Jeśli w grę wchodzi czekolada, opór jest daremny” – Regina Brett. – cytują pomysłodawcy biegu.

Organizatorem jest Centrum Medyczne DYNASPLINT i portal WSZYSTKOOBIEGANIU.PL

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *