Otwarcie Basenu Rataje planowane jest na poniedziałek 9 września. Normalny bilet będzie kosztował 12 złotych, ale we wrześniu promocja.

Mieszkańcy Rataj na tę chwilę czekali od 2016 roku gdy pływalnia została zamknięta ze względu na zły stan techniczny. Po tym jak z sufitu oderwał się kawałek konstrukcji nadzór budowlany stwierdził, że basen nie nadaje się do użytku.

Teraz jest już nowy budynek wzniesiony od podstaw. Stary musiał zostać zupełnie wyburzony. Przez ostatnie lata uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 na os. Piastowskim, w której funkcjonują klasy pływackie musieli trenować na Termach Maltańskich. Od 9 września znów będą mieli blisko na pływalnię.

Obiekt wyposażony jest w jeden duży basen i jeden mniejszy. Oprócz pływalni w budynku mieszczą się jeszcze dwie sauny. Szatnie dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy wejściu znajduje się kawiarnia.

Cena biletu normalnego – 12 zł, ulgowego – 10 zł. W weekendy odpowiednio 10 i 8 złotych. W godzinach 19 – 22 będą obowiązywać stawki w wysokości 9 i 7 złotych. Honorowane będą Poznańska Karta Seniora oraz Karta Rodziny Dużej. W ramach początkowej promocji przez cały wrzesień cena biletów będzie wynosić 5 złotych bez względu na dzień i jego porę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *