W najbliższym czasie na skrzyżowaniu ul. Obrzyca i Zamenhofa pojawi się nowe oznakowanie. Obecnie stoi tam elektroniczna tablica ostrzegająca.

Gdy tablica nie jest akurat popsuta wyświetla komunikat o tym, że kierowca zbliża się do niebezpiecznego skrzyżowania. Komunikat jest na razie tylko rozwiązaniem tymczasowym.

Ustawiliśmy tablicę informacyjną na zlecenie Miejskiego Inżyniera Ruchu. Na dniach pojawi się tam nowe oznakowanie – mówi Agata Kaniewska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

W zeszłym roku na skrzyżowaniu pojawiła się sygnalizacja świetlna, ale nadal dochodzi tam do wypadków. Były na tyle poważne, że Miejski Inżynier Ruchu Łukasz Dondajewski zaczął rozważać czy nie zmienić organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu.

-W najbliższym czasie na przejazdach przez torowisko tramwajowe ustawione zostaną lustra drogowe poprawiające widoczność – czytamy w komunikacie MIR. –Pojawi się dodatkowe oznakowanie poziome na pasach jezdni ul. Zamenhofa oraz znaki i tablice podkreślające sposób jazdy zgodny z obowiązującą organizacją ruchu. Należy podkreślić, że służby miejskie nadal monitorować będą zachowania kierowców pojazdów na przejazdach przez torowisko, a w przypadku zaobserwowania niebezpiecznych sytuacji podejmowane będą stosowane działania – zapowiada MIR.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *