Pomiędzy ulicą Mieszkowską a Chyżańską ma powstać parking. Spółdzielnia proponuje Spółce Wechta Inwestycje nowe rozwiązanie.

Na ulicy Chyżańskiej od wielu miesięcy brakuje miejsc parkingowych. W ostatnim czasie jest jeszcze mniej w związku z rozbiórką hal magazynowych w Parku Rataje. Mieszkańcy wymieniają, że miejsc postojowych jest tu jak na lekarstwo po pierwsze ze względu na coraz większą liczbę przybywających w mieście samochodów, po drugie ze względu na wybudowany przez firmę Wechta blok na sąsiadującej ulicy Morzyczańskiej. Jego mieszkańcy nierzadko swoje samochody zostawiają właśnie przy ulicy Chyżańskiej, ponieważ otrzymali od dewelopera za mało miejsc postojowych.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” dla swoich mieszkańców chce wybudować parking na terenie pomiędzy deską (Powstań Narodowych 31-37) a byłą fabryką domów. W tym samym miejscu parking dla swoich mieszkańców z ulicy Morzyczańskiej chce wybudować spółka Wechta. Teren należy do spółdzielni, dlatego z taką prośbą firma Wechta udała się do Zarządu SM „Osiedle Młodych”. – W marcu tego roku Spółka Wechta Inwestycje zwróciła się do spółdzielni z wnioskiem dotyczącym wynajęcia części terenu na os. Powstań Narodowych celem budowy parkingu naziemnego. Powstałe miejsca parkingowe miałyby obsługiwać budynek mieszkalny przy ul. Morzyczańskiej. Jednak priorytetem Spółdzielni jest przede wszystkim zaspakajanie potrzeb parkingowych naszych mieszkańców, ze względu na to udzieliliśmy odpowiedzi negatywnej. – mówi Julia Tritt, rzecznik prasowy Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych”

Spółdzielnia w 2017 roku uzyskała warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie parkingu naziemnego na 120 miejsc na tym terenie. Jednak w Zarządzie „Osiedle Młodych” pojawiła się propozycja dla dewelopera. – Jeżeli jednak inwestor budynku przy ul. Morzyczańskiej zwróci się do Spółdzielni z propozycją budowy parkingu wielopoziomowego z uwzględnieniem 120 miejsc parkingowych dla mieszkańców os. Powstań Narodowych, Spółdzielnia jest gotowa rozważyć taki wniosek. – uzupełnia Julia Tritt.

Pytanie przekierowaliśmy do spółki Wechta. Na razie firma nie znalazła czasu na odpowiedź. Do sprawy będziemy wracać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *