Po przebudowie ulicy Chartowo zwiększyły się korki – tak uważa jeden z mieszkańców Rataj, który zwrócił się do nas z prośbą o interwencję w tej sprawie.

– Czy możecie Państwo wpłynąć na lepszą regulację świateł na ul. Chartowo? Jest śliczna i nowa – pięknie wyremontowana, lecz niestety strasznie zakorkowana. Przed remontem tego nie było. Bardzo doskwiera to okolicznym mieszkańcom (w tym niżej podpisanemu) – pyta mieszkaniec.

Zwróciliśmy się ze sprawą do Zarządu Dróg Miejskich, który w rozmowie telefonicznej poinformował nas, że za korki może być odpowiedzialny prowadzony obecnie remont nawierzchni na ulicy Chartowo.

Ten remont ma zakończyć się w początkach grudnia – informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM

Jeśli chodzi o sygnalizację świetlną to po przebudowie całej ulicy pojawiły się dodatkowe sygnalizatory w rejonie pawilonów pomiędzy os. Lecha i Czecha. Zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez ZDM sekwencja działania świateł w tym miejscu ma być jeszcze optymalizowana.

Będziemy przyglądać się co dzieje się w tym miejscu i jeśli zajdzie taka konieczność to będziemy optymalizować sekwencję działania sygnalizacji – zapewnia Agata Kaniewska.- Chcielibyśmy zwrócić jednocześnie uwagę na to, że dodanie sygnalizacji świetlnej służy zwiększeniu bezpieczeństwa na ul. Chartowo – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *