Koncert walentynkowy w wyk. SlavDuo - 14.02.2020 r.

Jakie wydarzenia odbywają się w ramach trzeciej edycji cyklu spotkań?

 

1. DK „JAGIELLONKA”, 14.02.2020 r. – Koncert walentynkowy w wyk. SlavDuo. Wstęp wolny.

Tematem koncertu jest miłość. W jego programie znajdują się utwory z kręgu muzyki operowej, operetkowej, musicalowej oraz znane standardy muzyki rozrywkowej.

2. DK „NA PIĘTERKU”, 7.03.2020 r. – Koncert „Seniorzy Seniorom” w wyk. Poznańskich Senioritek z gościnnym udziałem Tomasza Grdenia. Wstęp wolny.

Koncert ma przypomnieć seniorom stare i lubiane piosenki z okresu ich młodości oraz zachęcić do wspólnego śpiewania.

3. DK „ORLE GNIAZDO”, 19.04.2020 r. – Spektakl teatralny „Zagryziakowie, spokojnie to tylko sąsiedzi!” w wyk. Teatru AFISZ z Torunia. Bilety wstępu: 10 zł.

Komedia rodzinna, w której ostrze satyry obnaża stereotypy rodzinnych relacji, brak komunikacji, powierzchowność zachowań.To przedstawienie jest jak krzywe zwierciadło, pozwala się przejrzeć i pośmiać – również z samego siebie.

4. DK „POLAN STO” 17.04.2020 r. – Kabaretowy Przegląd „SeniorStarcie przy Warcie”. Wstęp wolny.

Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród ratajskich Seniorów, jak również mieszkańców Poznania i okolic. Pełna sala widzów podziwia piosenki, skecze i dowcipy, które na długo zapadają w pamięci i przywołują niejeden uśmiech, szczery, głośny śmiech czy podziw i niedowierzanie. Zaangażowanie w realizację imprezy jest ogromne. Barwne stroje, cudowne tańce, wspaniałe dekoracje i dobry humor to nieodłączne elementy tego przedsięwzięcia.

5. DK „NA SKARPIE”, 8-9.05.2020 r.- Festiwal Piosenki Patriotycznej i Historycznej „Moja Ojczyzna” – międzypokoleniowy przegląd. Wstęp wolny.

W Festiwalu mogą wziąć udział: soliści, duety oraz zespoły wokalne lub wokalno-instrumentalne (maksymalnie 12-osobowe) w następujących kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV – VIII szkoły podstawowej, młodzież ze szkół ponadpodstawowych, dorośli, seniorzy (60+). Każdy solista, duet lub zespół zaprezentuje jeden utwór muzyczny o treści patriotycznej. Oceny prezentacji dokonuje profesjonalne Jury, które wyłoni laureatów w każdej kategorii na podstawie następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja utworu, ogólne wrażenie estetyczne i artystyczne. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom, a laureaci dodatkowo statuetkę. Na zakończenie Festiwalu przewidziany jest koncert laureatów oraz zaproszonego gościa.

6. DK „JAGIELLONKA”, 8.10.2020 r. – Wycieczka do Gołuchowa. Opłata przewodnika.

Program wycieczki obejmuje wizytę w: a) Muzeum Zamku w Gołuchowie, które należy do najstarszych, największych i najważniejszych muzeów w Polsce. W swoich różnorodnych, przebogatych zbiorach przechowuje i udostępnia dziedzictwo wieków i pokoleń (wiedzy, trudu i pasji ludzi, którzy zbiory te zgromadzili, a pośród nich – „klejnoty”, godne światowej galerii). b) Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie, gdzie uczestnicy udadzą się do Oficyny – XIX-wiecznego obiektu mieszkalnego powstałego na bazie wybudowanej w latach 1852–1853 gorzelni. Prezentowane są tam dwie stałe ekspozycje: „Kulturotwórcza rola lasu” i „Dzieje leśnictwa w Polsce”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *