Na Ratajach ma zostać wybudowane nowe pełnowymiarowe boisko. Od lat o realizację takiej inwestycji stara się Klub Sportowy Koziołek Poznań. Jest już projekt i miejsce.

Dokładnie zbiegu ulic Kurlandzkiej, Szwedzkiej i Szwajcarskiej ma powstać pełnowymiarowe boisko sportowe.  Wybudowane mają tu zostać małe trybuny na kilkadziesiąt osób oraz budynek modułowy, w którym mieściłyby się szatnie i biura. O realizację tej inwestycji stara się Klub Sportowy Koziołek Poznań. Ma już swój projekt i sponsora. Będzie starał się o dofinansowanie z ministerstwa, brakujące finansowanie ma płynąć z kredytu. – Od lat poszukiwaliśmy miejsca na boisko. Niewiele ponad pół roku temu KS Koziołek Poznań miejsca otrzymał od miasta propozycję  dzierżawy terenu pod boisko piłkarskie – mówi Łukasz Bigus, prezes KS Koziołek Poznań.

Na co dzień klub trenuje swoich zawodników na boisku miejskim przy Śródce. Marzy o własnym. Chce, aby z nowego obiektu mogli korzystać mieszkańcy Rataj. – Naszym celem od samego początku jest to, aby ten obiekt był używany powszechnie przez mieszkańców, szkoły czy kluby. Oczywistym jednak jest fakt, że jest to spora inwestycja i ktoś ją będzie musiał spłacić. W związku z tym popołudniami na boisku odbywałyby się zorganizowane zajęcia piłkarskie naszego klubu. – dodaje prezes KS Koziołek Poznań.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami klubu, to boisko przy ulicy Kurlandzkiej mogłoby powstać  nawet na jesień przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *