park Rataje Krucza

Mowa o skwerze parku wzdłuż ulicy Kruczej. Miasto zapomniało wykonać projekt, mieszkańcy wieczorami musza spacerować tu po ciemku.

Mieszkańcy proszą nas o interwencję w sprawie zainstalowania latarni na terenie parku. – Proszę o pomoc w sprawie zainstalowania oświetlenia w ciągu chodnika na Os. Rzeczypospolitej od bloku [45-49] w kierunku ul. Kruczej (Selgros). Jest to bardzo ruchliwy i uczęszczany odcinek chodnika przez mieszkańców dwóch Ratajskich osiedli. – taką wiadomość otrzymaliśmy od mieszkanki. Sprawa braku oświetlenia jest znana także Radzie Osiedla Rataje. – Nie może być tak, że w jednym parku mamy dwa standardy. W jednej części jest piękne oświetlenie, a w innej go brakuje. Sprawę zgłaszaliśmy miejskim urzędnikom. O projekt oświetlenia prosiliśmy już we wrześniu ubiegłego roku – mówi Adam Pawlik z Rady Osiedla Rataje.

Zarząd Zieleni Miejskiej twierdzi, że oświetlenie miało powstać w tym roku, ale zabrakło projektu. – Związane jest to z tym, że PIM dostał we wskazaniach realizacje projektu. Złożyło się tak, że dokumentacja nie powstała, a zadanie zostało skierowane do Zarządu Zieleni Miejskiej. Środki finansowe było zapewnione w tym roku na ten cel, ale bez projektu nie można wykonać inwestycji. – mówi Jolanta Szymczak z ZZM.

 

Zarząd Zieleni Miejskiej projekt na oświetlenie wraz z kosztorysem ma mieć gotowy 10 grudnia. Inwestycja opiewa na około 150 tysięcy złotych. Takie środki mają popłynąć z miejskiej kasy i ze środków Rady Osiedla Rataje. Oświetlenie na tym terenie ma się pojawić w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *