Wizualizacje przerodzą się w rzeczywistość już w 2021 roku.

Ciężki sprzęt usuwa już w okolicy Politechniki Poznańskiej betonowe opaski, które poznaniacy od wielu dekad oglądali spacerując lub wypoczywając nad rzeką.  To zadanie już realizuje Miasto Poznań. –  W tej chwili trwają prace budowlane jeśli chodzi o przebudowę umocnień brzegów Warty – aktualnie demontowane są betonowe umocnienia, które się już mocno zużyły. Równolegle budowane są nowe umocnienia w oparciu o kosze i maty gabionowe, które sukcesywnie będą obsypywane hummusem, ziemią i obsadzane trawą – Grzegorz Kamiński z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP.

Na efekt trzeba będzie chwilę poczekać. Więcej będzie widać, gdy ukorzenią się rośliny. Skąd pomysł na akurat taki projekt? – Taką technologię stosuje się w celu zwiększenia retencyjności rzeki i tutaj tę technologię zaaprobowały Wody Polskie, które są liderem w realizacji tego zadania – dodaje Kamiński. Nowe brzegi Warty po ratajskiej stronie mają cieszyć oko mieszkańców wczesną wiosną. Całe zadanie będzie zrealizowane do końca przyszłego roku.

Później urzędnicy chcą zrealizować ostatni ratajski odcinek Wartostrady. – Pamiętajmy, że mamy dziesiąty, już ostatni odcinek Wartostrady do zrobienia, czyli remont tej drogi rowerowej, który jest w Parku nad Wartą. Jednak dopóki nie zakończymy zasadniczych prac budowlanych na umocnieniach nie będziemy tam wchodzić. – kończy Grzegorz Kamiński. Słowem wszystko po kolei.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *