17 kwietnia miasto otworzyło tak zwany Dom Sportu.

W budynku dawnego Technikum Chemicznego przy ul. Starołęckiej 36 swoje siedziby znalazło 17 Okręgowych Związków Sportowych, jeden Polski Związek Sportowy (hokeja na trawie), 5 stowarzyszeń sportowych, jedna spółka oraz jeden klub sportowy – Akademia Judo Poznań. – Takie miejsce musiało w Poznaniu powstać. Wszystkie związki były rozproszone po całym mieście, niektóre borykały się z niedogodnościami lokalowymi, czynsze wzrastały i szukaliśmy miejsca, w którym wspólnie moglibyśmy działać. Jak wiadomo im jest nas więcej, tym taniej możemy funkcjonować – mówił nam Paweł Szczepaniak, prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenie Sportowego.

To dopiero początek. Dom Sportu ma się rozwijać. – Myślimy o tym, żeby zrobić Olimpiadę Wielkopolski lub Olimpiadę Młodzieży. Byłaby to impreza interdyscyplinarna, do której nasze związki mogłyby się przyłączyć. Przy ulicy Starołęckiej 36 chcemy robić wystawy, różne spotkania – mówi Paweł Szczepaniak, prezes WSS.

W CPOS oficjalnie działa już pierwsza salka, wynajmuje ją Akademia Judo. – To nasza 14 salka w Poznaniu, mam nadzieję, że to szczęśliwa liczba. Salka spełnia nasze wszystkie wymagania. Od maja zapraszamy tutaj na zajęcia dzieci od 3 roku życia – mówiła Andżelika Kowalczyk z Akademii Judo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *