Centrum Pozytywnej Energii

Stowarzyszenie iLoveZiemek zbiera pieniądze na Centrum Pozytywnej Energii. Ma to być miejsce, gdzie wsparcie znajdą rodziny osób niepełnosprawnych. Wszystko zaczęło się na Ratajach, teraz potrzebna jest Państwa pomoc!

Prawie 90 ton – tyle nakrętek przez sześć lat zebrali poznaniacy, aby pomóc Ziemkowi. Wszystko po to, aby każdy jego dzień stawał się coraz lepszy. Nakrętki są magazynowane w piwnicy na Starym Żegrzu, aby potem przekazać je odpowiedniej firmie, która przekazuje na chłopca środki finansowe. – Pokazujemy ludziom, że tak mała rzecz, jak nakrętka może dać osobom najbardziej potrzebującym tak wiele – mówi Paweł Dawidziak, tata Ziemka, założyciel Stowarzyszenia iLoveZiemek.

Po nagłym zatrzymaniu krążenia oraz niedotlenieniu doszło u Ziemka do zaników kory mózgowej oraz uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Pomimo tracheotomii, ssaka medycznego i żywienia poprzez gastrostomię uczestniczy m.in w zajęciach WATSU – w basenie i biega z tatą w półmaratonach. Rodzice Ziemka pomagają nie tylko swojemu synowi. Teraz chcą skoncentrować się też na rodzinach niepełnosprawnych dzieci i otworzyć Centrum Pozytywnej Energii. – Centrum Pozytywnej Energii, to pierwsze takie miejsce w Poznaniu, a może i w kraju, które odpowiada na zapotrzebowanie rodzin osób niepełnosprawnych pod kątem wsparcia mentalnego. – pisze Stowarzyszenie iLoveZiemek na portalu Polak Potrafi.

Centrum miałoby mieścić się przy ulicy Szamarzewskiego. Dziś budynek, w którym planowane jest utworzenie CPE nadaje się do remontu. Potrzebne jest wsparcie finansowe, a dokładnie 100 tysięcy złotych. – Planujemy w CPE stworzyć 3 istotne obszary, które pozwolą na oderwanie się od szarości dnia codziennego i naładowanie akumulatorów, przy jednoczesnym ( jeśli zajdzie taka konieczność ) zapewnieniu należytej opieki pod Waszą nieobecność – można przeczytać na portalu Polak Potrafi.

Dlaczego takie miejsce powinno powstać w Poznaniu? – Najważniejszym jest znalezienie w każdej sytuacji pozytywów, dzięki którym pojawi się „światełko w tunelu” czyli „uśmiech na twarzy”. W CPE pragniemy się skupić przede wszystkim na Was Drodzy Rodzice/Opiekunowie, bo to od Was, od Waszego nastawienia zależy, jak będzie dalej rozwijać się „wyjątkowy” człowiek, który jest pod Waszą opieką. – czytamy na Polak Potrafi.pl.

Więcej informacji tutaj.

Jedna myśl nt. „Centrum Pozytywnej Energii – miejsce dla rodzin osób niepełnosprawnych”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *