fot. ZKZL

To Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych dba o budynek przy ulicy Zamenhofa 63. Mieści się w nim pięć mieszkań należących do Urzędu Miasta Poznania. Został wybudowany w 1935 roku. – Z akt lokatorskich wynika, że do 1994 roku w budynku mieściła się Poradnia Zdrowia Psychicznego. Po 1994 roku Wydział Spraw Lokalowych UMP mieszczący się wtedy na Placu Kolegiackim przydzielał zwolnione lokale po byłym NZOZ najemcom, którzy przeprowadzali prace remontowo-adaptacyjne w lokalach na koszt własny. – informuje Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

W ostatnich latach stan dachu systematycznie się pogarszał. – Budynek przy ulicy Zamenhofa ZKZL rozpoczął naprawę pod koniec 2022 roku i teraz możemy podziwiać efekty.
W ramach prac Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wykonał docieplenie dachu. – Wymianie
uległy elementy konstrukcyjne oraz okna. Spółka w ramach remontu naprawiła kominy, a co
najważniejsze na budynku pojawiły się nowe dachówki z opierzeniem i rynnami. Poprawie uległ też
komin wentylacyjny. Koszt remontu wyniósł blisko 350 tysięcy złotych. – informuje Łukasz Kubiak z ZKZL-u.

ZKZL w Poznaniu buduje całe osiedla z mieszkaniami komunalnymi, ale remontuje także budynki, którymi zarządza od wielu lat. – Z reguły są to zarówno duże modernizacje, które wymagają wielomiesięcznych i skomplikowanych prac. Spółka pracuje też jednak nad poprawą stanu budynków w mniejszym wymiarze, które są z reguły niezwykle istotne dla mieszkańców. – mówi Łukasz Kubiak.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *