Wydawnictwo RM poleca!

„Opium. Krótka historia” Thomasa Dormandy to niezwykle ciekawa publikacja i paradoksalnie do nazwy serii, wcale nie z krótką historią w tle. Opium – używka. Opium – rewolucje życiowe, międzynarodowe, historyczne, światopoglądowe czy filozoficzne. Dlaczego w pewnym momencie historii ludzie toczyli wojny o sok makowy? Opium wpłynęło na bieg wydarzeń na wielu płaszczyznach – od tych nieistotnych dla ludzkości, do tych, które miały wpływ na gospodarkę czy czarny rynek. Historia opium opisana przez Thomasa Dormady’ę wciąga już od pierwszej strony. Autor stara się pokazać dla kogo opium było błogosławieństwem i miłością, dla kogo przekleństwem, a kogo doprowadziło do granicy szaleństwa.

Jesteś przed rozmową kwalifikacyjną lub chcesz z jakiegoś powodu dobrze zaprezentować się przed innymi lub ukryć swoje wady na rzecz atutów? Mamy dla Ciebie lekturę idealną na ten moment. „Autopromocja, czyli jak wykorzystać swoje atuty” Christine Öttl i Gitte Härter to zbiór porad dla osób, które potrzebują wskazówki w zakresie rozwoju osobistego. Każdy powinien dążyć do zadowolenia z własnej osoby – można zrobić pierwszy krok w tym kierunku z tą publikacją. Jak podkreślają autorki jednak nasza zmiana musi iść w zgodzie z naszą osobowością czyli genotypem. Jednak każdy może z powodzeniem sięgać po techniki autopromocji w określonych warunkach, a nawet powinien to robić. Pomóc może wiedza i zajrzenie wgłąb siebie. Zapraszamy do lektury.

I lektura idealna na chłodne dni i długie jesienne wieczory. Ciepły szal to atrybut jesieni i okazuje się, że może go zrobić każdy. Jest to łatwiejsze z książką „Modne projekty na drutach. Chusty i szale” Laury Strutt. Wewnątrz instrukcja dla każdego. W publikacji wyjaśnienie terminologii, oznaczeń, rozpisane skróty i nazwy oraz opisy wykonania oczek specjalnych. Oczywiście do wyboru cały wachlarz szali i chust. Dziewiarki z tą książką będą miały ręce pełne roboty. Długie wieczory, o których mowa wyżej na pewno sprzyjają tego typu działaniom. Książka to pięknie wydany zbiór projektów i instrukcji zarówno dla początkujących, jak i dla osób, które już druty mają w swoich domach.

Wszystkie z powyższych książek mamy również dla Państwa. Proszę pisać, którą publikację chcieliby Państwo mieć w domu oraz dlaczego! Maile należy kierować na adres redakcja@rtk.poznan.pl. Czas start!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *