„Schudnij bez diety”, „Metoda Montessori na cztery pory roku” i „Maria Skłodowska-Curie” – o tych książkach słów kilka.

„Maria Skłodowska-Curie” Małgorzaty Sobieszczak-Marciniak to ciekawa ilustrowana opowieść o życiu najbardziej znanej kobiety-naukowca. Tą książką otwieramy także prezentację serii Polscy Superbohaterowie, do której obiecujemy wracać. Książka ta dedykowana jest najmłodszym czytelnikom, nie wykluczając już pierwszoklasistów.

Małgorzata Sobieszczak-Marciniak przybliża nam, kim jest Anciupecio i mówi jak trudno kobiecie kochającej nauki ścisłe żyło się ówcześnie w Polsce. Wyjazd do Paryża dwukrotnie przyniósł jej Nagrodę Nobla. Czy to już nie powód, aby przeczytać dzieciom tę pozycję? Jest jeszcze co najmniej jeden powód. Choć z początku wydaje się, że opowiadanie jest o Zośce, to Maria Skłodowska-Curie jest tu główną bohaterką. O jej losach nie mówią jednak główni bohaterowie – oni się o niej uczą …

Przechodzimy do kolejnej pozycji, jednocześnie pozostając w tematyce związanej z dziećmi. „Metoda Montessori na cztery pory roku” Brigitte Ekert to propozycja dla rodziców, którzy chcą wprowadzać w swoim domu zasady pedagogiki Marii Montessori. Każda z czterech pór roku daje inne możliwości czy ograniczenia. System wychowania włoszki pokazuje ciekawe rozwiązania na niemal każdy miesiąc.

Ćwiczeń nie zabraknie, jest ich 70. Można wykonywać każde z nich nawet kilka razy do roku i na pewno się nie znudzą. Tym bardziej, że dzieci lubią wracać do zabaw ciekawych. Kto nie lubi gotować razem z rodzicami lub robić kartek bożonarodzeniowych? Tworzenie ogródka na balkonie? Oczywiście! Pomysły zawarte w książce to po prostu sposoby na wspólne spędzanie czasu, a czy właśnie nie o wspólny czas chodzi?

A czy możliwa jest utrata wagi bez zastosowania diety? I tak i nie. Dietetyk Agata Lewandowska przekonuje, że można. W wielu przypadkach rezygnacja ze słodyczy czy gotowych potraw może być wyrzeczeniem. Jednak jeśli okaże się, że możemy jeść to, co lubimy, ale w odpowiednich odstępach czasowych oraz proporcjach i nasza waga zacznie pokazywać mniej, to chyba warto? Chudnięcie bez diety trwa jednak nieco wolniej, ale daje gwarancję braku efektu jo-jo.

„Schudnij bez diety. Życie bez liczenia kalorii” to informacje naukowe oraz wyselekcjonowane przepisy dań, które są zdrowe i smaczne. Odżywiając się w ten określony sposób możemy być pewni, że organizmowi dostarczamy niezbędnych witamin – tak zapewnia autorka Agata Lewandowska.

Dla osób chętnych mamy po jednej sztuce z każdej propozycji.

Piszcie do nas maila na adres redakcja@rtk.poznan.pl, w tytule tytuł książki, którą są Państwo zainteresowani (np. „Schudnij bez diety”)!

Wydawnictwo RM od ponad 20 lat wydaje książki z myślą o wszystkich, którzy są ciekawi świata. – Dzięki szerokiemu zakresowi tematycznemu, nasze tytuły spodobają się każdemu czytelnikowi – mówi Aleksandra Rozmysłowicz z Wydawnictwa RM. Książki można zakupić tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *