Ferie potrwają do 25 lutego, do tego czasu organizowane będą wydarzenia dla wszystkich zainteresowanych, zarówno mieszkańców Poznania, jak i osób mieszkających poza miastem.

To będą nieco inne atrakcje, niż te, które władze galerii przygotowywały w poprzednich latach. “Hejt, którego doświadczyliśmy był punktem wyjścia do uzupełnienia naszych planów na ferie o tematy związane z bezpieczeństwem oraz nawiązania współpracy z autorytetami, które wesprą naszych klientów w budowaniu zdrowych, opartych na wzajemnym zrozumieniu i szacunku relacji z nastoletnimi dziećmi. – mówi Marek Ćwiek, dodając, że Zapraszając ekspertów do naszej akcji chcemy zwiększyć wiedzę młodzieży odnośnie bezpiecznych zachowań. Stąd także pomysł na wspólną organizację pikniku z Policją. Mamy nadzieję, że dziennikarze i poznańskie media przyłączą się do tej akcji – dodaje Marek Ćwiek.

Dziś w Posnanii trwa piknik Bezpieczne Ferie, zorganizowany we współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Funkcjonariusze zaprezentują swoją pracę, a także przeprowadzą ciekawe zabawy edukacyjne, m.in. testy z użyciem alkogogli oraz narkogogli. Zorganizowane zostaną także warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci. To doskonała okazja do nauki i zabawy jednocześnie.

W programie także Posnania Talks, czyli seria spotkań online i w na miejscu poświęconych różnorodnym tematom związanym z życiem młodzieży. Odbędą się one w kolejne trzy soboty ferii 17 i 24 lutego i dodatkowo 2 marca. Nawiązaliśmy kontakt z psycholog Magdaleną Chorzewską, która poprowadzi u nas webinary oraz warsztaty dla młodzieży i rodziców. – mówi Marek Ćwiek, dyrektor Posnanii.

Będzie to doskonała okazja do rozmów na tematy ważne i aktualne, takie jak zdrowie psychiczne, relacje międzyludzkie czy bezpieczeństwo w sieci. Dzięki inicjatywie Szymona Wiśniewskiego, radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz uprzejmości Ośrodka Polityki Społecznej i Stowarzyszenia „Zrozumieć i Pomóc”, w ramach POSNANIA Talks, będziemy dystrybuować najnowsze wydanie Kryzysownika – poradnika dotyczącego zdrowia psychicznego, w którym znajdują się kontakty do wszystkich instytucji wspierających młodzież i rodziców. Ebook dostępny jest bezpłatnie na: https://rops.poznan.pl/publikacje/kryzysownik – dodaje Marek Ćwiek.

I jeszcze warsztaty twórcze. Od czwartku do soboty, w oba tygodnie ferii, odbywać się będą warsztaty twórcze. Każdy dzień będzie poświęcony innemu tematowi – od ekologii po rękodzieło. Bez konieczności zapisów, wystarczy przyjść i wziąć udział w zajęciach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *