fot. Stowarzyszenie Rowerowy Poznań

Stowarzyszenie Rowerowy Poznań opublikowało raport dotyczący nowych dróg rowerowych powstałych przy okazji remontu trasy tramwajowej przez Górny Taras Rataj.

Modernizacja trasy tramwajowej była potrzebna ze względu na stan techniczny torów. Przy okazji miasto przebudowało ulice i chodniki. Powstały też nowe drogi rowerowe, ale Stowarzyszenie Rowerowy Poznań, skupiające miłośników dwóch kółek, ma sporo zastrzeżeń dotyczących jakości nowych ścieżek.

Raport w pierwszej części przedstawia „7 rowerowych grzechów głównych„, czyli listę niezrealizowanych poprawek w projekcie przebudowy trasy GTR (ciąg ulic Żegrze, Chartowo i rondo Żegrze), które były zgłaszane przez Rowerowy Poznań – można przeczytać na stronie internetowej stowarzyszenia.

Raport wskazuje m. in. na to, że jedna ze ścieżek kończy się na chodniku, na inną niemożliwy jest legalny wjazd rowerem, wzdłuż trasy nie przestawiono billboardów, więc drogi rowerowe są zbyt kręte, w jeszcze innym miejscu chodnik jest poprowadzony tak, że piesi skracają sobie drogę przez pas przeznaczony dla rowerzystów. Autorzy raportu wskazują ponadto, że wybudowana została tylko część zaplanowanych ścieżek a jednej z najważniejszych nie ma w ogóle.

Do raportu zdążył już ustosunkować się Zarząd Transportu Miejskiego: – Wnikliwie zapoznaliśmy się z raportem przygotowanym przez Stowarzyszenie Rowerowy Poznań. Dziękując za wszelkie uwagi, informujemy, że osoby odpowiedzialne w jednostkach miejskich za infrastrukturę rowerową analizują zgłoszone wnioski pod kątem możliwości ich wdrożenia w ramach realizowanej inwestycji – czytamy na stronie ZTM.

Całość raportu Rowerowego Poznania dostępny jest tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *