Do jutra uczniowie mogą składać wniosek o przyjęcie do szkoły średniej w naborze uzupełniającym. Trwa drugi etap rekrutacji do szkół średnich.

Miasto Poznań przygotowało ponad 3,8 tysiąca miejsc w liceach, technikach i szkołach branżowych – to szansa dla uczniów, którzy podczas pierwszego naboru nie dostali się do wybranej placówki. Tegoroczna rekrutacja była wyjątkowo trudna, ponieważ o możliwość kontynuowania nauki starali się jednocześnie absolwenci podstawówek i gimnazjów. – Do środy 24 lipca młodzi ludzie, którzy dostali się do wybranej placówki, musieli potwierdzić, że będą się w niej uczyć. Zrobiło to ok. 85 proc. z nich, dlatego w środę część zajętych w pierwszym naborze miejsc automatycznie się „odblokowała”. – informuje Urząd Miasta Poznania.

W efekcie zostało 3 605 wolnych miejsc.

Po analizie danych miasto zdecydowało o uruchomieniu jednak aż 3 864 wolnych miejsc w rekrutacji uzupełniającej (1204 miejsca w liceach, 1369 miejsc w technikach i 1291 – w branżowych szkołach I stopnia).

Do 30 lipca do godziny 15.00 uczniowie mogą składać wniosek o przyjęcie do szkoły. Lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie opublikowana 21 sierpnia o godz.10.00. Do 29 sierpnia do godz. 13.00 kandydaci powinni potwierdzić wolę przyjęcia do szkoły. Ostateczne wyniki – czyli lista przyjętych i nieprzyjętych – zostaną ogłoszone 30 sierpnia o godz. 13.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *