ZM GOAP zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie z okazji Światowego Dnia Ziemi. Są nagrody .


Niezgniecione butelki PET, bioodpady wrzucane do pojemników w workach z tworzyw sztucznych czy nierozłożone katony – z takim wyzwaniem zmierzyć się będą musieli uczestnicy konkursu organizowanego przez ZM GOAP.
Foliówki trafiające wraz z bioodpadami do brązowego pojemnika zanieczyszczają kompost, z kolei niezgniecione butelki czy kartony prowadzą do szybkiego zapełniania się pojemników. Mimo licznych szkoleń i kampanii, wciąż zapominamy jak ważne jest właściwe postępowanie z odpadami, dlatego liczymy na wsparcie dzieci i młodzieży w promowaniu prawidłowych postaw w tym zakresie poprzez udział w naszym konkursie – mówi Katarzyna Jauksz-Zalewska, Zastępca Dyrektora Biura Związku ZM GOAP.
Prace konkursowe oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:
• I kategoria: klasy I-III: uczniowie mają za zadanie wykonać rysunek lub kolaż zachęcający do wrzucania bioodpadów bez foliówki. Praca powinna zawierać hasło promujące wrzucanie bioodpadów bez opakowań z tworzyw sztucznych. Ważne! Uczniowie przesyłają zdjęcie rysunku/kolażu.
• II kategoria klasy IV-VI: uczniowie w ramach zadania wykonują instalację ze zgniecionych butelek PET, która pokazuje, dlaczego ich zgniatanie jest ważne. Wykorzystane w projekcie butelki nie mogą być zanieczyszczone – po zrealizowaniu projektu muszą nadawać się do recyklingu. Ważne! Uczniowie przesyłają zdjęcie wykonanej pracy.
• III kategoria klasy VII-VIII: uczniowie mają za zadanie napisać wiersz – rymowankę promującą zgniatanie kartonów i tektury przed ich wrzuceniem do niebieskiego pojemnika oraz wyjaśniającą istotę recyklingu papieru. Długość tekstu od 12 do 24 wersów.
Autorzy najciekawszych prac otrzymają m.in. „odpadowe” gry planszowe, książki i tematyce zero waste, ekogadżety od ZM GOAP oraz nagrody sponsorowane przez Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o.
Na zgłoszenia ZM GOAP czeka do 4 maja br. włącznie. Zdjęcie pracy i wiersz-rymowankę wraz z podpisanym przez rodzica/opiekuna prawnego formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres e-mail: edukacja@goap.org.pl lub w wiadomości prywatnej na fanpage GOAP na Facebooku.
Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu oraz Formularzem zgłoszeniowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *