Ratajska Kawiarenka Naprawcza to cykl warsztatów i wydarzeń proekologicznych, na których będzie można dowiedzieć się m. in. jak analizować gazetki z marketów i dyskontów, by uniknąć błędnych decyzji zakupowych podejmowanych pod wpływem sztuczek marketingowych.

Warsztaty i wydarzenia będą odbywać się w ratajskich domach kultury w listopadzie i grudniu.

Cykl rozpocznie się osiedlowym pchlim targiem 18 listopada o godz. 10:00 w Klubie „Cybinka” przy ul. Warszawskiej 93/95. – Celem jest spotkanie sąsiedzkie i integracja mieszkańców oraz pokazanie, że przedmiotom używanym można dać drugie życie, co wpisuje się w założenia gospodarki o obiegu zamkniętym – wyjaśniają organizatorzy. Wstęp wolny. Zgłoszenia wystawców przez formularz: Ratajskie Centrum Kultury, osiedlemlodych.pl/klub-cybinka, w biurze Klubu „Cybinka”.

1 grudnia o godz. 17:00 w DK „Polan 100” odbędą się warsztaty z leśnikiem „Zatrzyj ślady”. Uczestnicy dowiedzą się jak wybrać się na wędrówkę, tak aby zostawić po sobie jak najmniej śladów (filozofia „leave no trace”). Uczestnicy będą mogli poznać kilka podstawowych technik survivalowych. Zapisy: DK „Polan Sto” (os. Polan 100 / 61 879 71 51, polansto@osiedlemlodych.pl).

Podczas cyklu nie zabraknie również survivalu konsumenckiego. Tego jak przetrwać w świecie zakupów i nie marnować zakupionej żywności (filozofia „zero waste”) dowiedzą się uczestnicy warsztatów dietetycznych i kulinarnych dla rodzin. Odbędą się 2 grudnia o 10:00 w DK „Na Skarpie” na os. Piastowskim 101. Prowadząca warsztaty, dietetyczka Paulina Konkiewicz, będzie mówić m. in. o tym jakie są konsekwencje impulsywnego konsumpcjonizmu. – Na warsztatach uczestnicy pod okiem dietetyczki stworzą pełnowartościowy posiłek z przyniesionych resztek jedzenia, które znajdą w swoich domowych lodówkach – zapowiadają organizatorzy. Zapisy: DK „Na Skarpie” (os. Piastowskie 101, 61 877 05 51, naskarpie@osiedlemlodych.pl).

Projekt Ratajska Kawiarenka Naprawcza sfinansowany został przez Fundację Veolia. Organizator projektu – Ratajskie Centrum Kultury. Partnerzy projektu – SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu i ratajskie domy kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *