Gdzie można jeszcze zapisać swoją pociechę na półkolonie?

Ferie zimowe w województwie wielkopolskim zaczynają się 14 stycznia i potrwają do 25 stycznia. Ofertę dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym przygotowały placówki miejskie, spółdzielnia, ale nie tylko. Są jeszcze wolne miejsca.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

W pierwszym tygodniu ferii: 14 – 18.01.2019 POSiR proponuje półkolonie z tenisem ziemnym w Oddziale Rataje (na Osiedlu Piastowskim 106A). – W ramach półkolonii tenisowych uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki tenisa ziemnego lub udoskonalić już posiadane umiejętności. Instruktorzy podzielą uczestników na grupy według stopnia zaawansowania. W trakcie turnusu nie zabraknie także gier i zabaw sportowych oraz innych atrakcji takich jak wyjścia na basen, lodowisko, do kina, czy na bowling. – informuje Filip Borowiak z POSiR-u.
Drugi tydzień ferii: 21 – 25.01.2019 to turnus taneczny i fitness w Oddziale Rataje, a dokładnie w klubie Nice Lady Fitness. –  Wykwalifikowani instruktorzy zaproponują zajęcia budujące świadomość ciała, koordynację, pamięć ruchową, muzykalność i poczucie rytmu dostosowane do wieku i potrzeb dzieci oraz do posiadanych już umiejętności. Półkolonie mogą być świetną okazją do nauki także dla tych, którzy stawiają pierwsze taneczne kroki. W programie tego turnusu również nie zabraknie dodatkowych atrakcji takich jak pływanie, bowling, lodowisko, kino oraz liczne gry i zabawy. – dodaje POSiR.

Koszt to 400 złotych. Posiadacze Karty Rodziny Dużej z kodem terytorialnym Poznania za każdy z turnusów zapłacą 200 zł. – W czasie półkolonii dzieci będą miały zapewnione śniadanie oraz obiad, a także napoje i owoce. Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 20-osobowych. – informuje Filip Borowiak.

Więcej szczegółów tutaj.

 

Fregata Swimming

Półkolonie z Fregatą odbędą się w Termach Maltańskich, ale nie tylko. Są miejsca jeszcze na drugi turnus czyli od 21-25 stycznia. W programie znajdą się takie punkty, jak:

  • Nauka i doskonalenie pływania. Prowadzimy zajęcia zarówno dla dzieci już oswojonych z wodą i pływających, jak i dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem.
  • Zabawa w części rekreacyjnej Term Maltańskich. Rekreacyjna część Term Maltańskich ze wszystkimi jej atrakcjami będzie do dyspozycji żądnych przygód półkolonistów.
  • Ściana wspinaczkowa Blok Haus (dla grupy starszej 9-12 lat). Największa w Poznaniu ściana wspinaczkowa czeka na żądnych górskich wyzwań alpinistów.
  • Fabryka Śmiechu Michałek (dla grupy młodszej 6-8 lat), czyli wielki plac zabaw pod dachem ze zjeżdżalniami, trampolinami, dmuchanym zamkiem – małpi gaj i prawdziwy raj dla maluchów.
  • Warsztaty w Bramie Poznania. Wyjście do centrum poświęconego historii naszego miasta i kraju, gdzie odbędą się warsztaty planistyczne i ekologiczne.
  • Mobilne Laboratorium. Widowiskowe pokazy fizyczno-chemiczne, w programie których znajdą się takie atrakcje jak lewitacja planety, magnetyczna Ziemia, koktajl chemiczny, erupcja wulkanów, walka kolorów i wiele, wiele więcej.
  • Warsztaty  świecowe i mydlarskie. Nauczymy dzieci jak własnoręcznie można wykonać świecę oraz pokażemy jak wytwarza się pachnące mydło.
  • Zabawy i gry zespołowe, turniej gier planszowych. Stały punkt półkolonii w Termach sprzyjający integracji dzieci.

Cena za turnus to 399 złotych, w cenie ubezpieczenie, opieka i wyżywienie: obiad (zupa + drugie danie), napoje (woda niegazowana przez cały czas pobytu).

Więcej informacji tutaj.

 

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”

Półkolonie spółdzielnia organizuje w każdym domu kultury oraz w placówkach kulturalnych na osiedlu Rusa. – Organizatorzy zapewniają świetną zabawę i proponują w programie m. in.: wycieczki autokarowe do ciekawych miejsc w Wielkopolsce, wyjazdy (na basen, kręgielnię, do kina),zajęcia na miejscu – mówi Julia Tritt, rzecznik SM Osiedle Młodych.

W programie znajdzie się m.in. wyjazd do Teatru Animacji, Teatru Muzycznego, do Ogrodu Ekologicznego w Wirach i Parku Rodzinka; warsztaty break dance i kulinarne; zajęcia sportowo-rekreacyjne (bowling, judo); wycieczki autokarowe na Dziewiczą Górę i do Art Zagrody; warsztaty taneczne, cyrkowe i plastyczne, „Zimowe Pogotowie Sztuki” – warsztaty artystyczne; „Kawałek po kawałku” – turniej układania puzzli; wyjazdy do Nadleśnictw w Wielkopolsce połączone ze spacerem i ogniskiem z pieczeniem kiełbasek i o wiele więcej.

Koszt jednego turnusu to 220-240 zł dla mieszkańców SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu, natomiast 270-290 zł dla pozostałych.

Wolne miejsca znajdą się jeszcze w każdym domu kultury!

Więcej informacji tutaj.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *