Rozpoczął się pierwszy Festiwal Rzeźby Piaskowej. Efekty pracy 10 artystek będzie można podziwiać do końca sierpnia nad jeziorem Maltańskim.

500 ton piasku zamieni się w 8 wyjątkowych dzieł sztuki. Motywem przewodnim rzeźb są zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Prace nad nimi rozpoczęły się dziś na Termach Maltańskich i potrwają do 23 lipca. Same rzeźby będzie można podziwiać do końca sierpnia – wieczorami będą one dodatkowo podświetlone.

– Widzimy, jak wielkim zainteresowaniem poznaniaków cieszy się Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej – mówi Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP. – To impreza, która każdej zimy przyciąga do nas najsłynniejszych artystów i tysiące turystów z całego świata. Dlatego w tym roku proponujemy poznaniakom podobne, tym razem letnie wydarzenie, które będzie co najmniej równie widowiskowe. Mam nadzieję, że Festiwal Rzeźby Piaskowej spotka się z równie dużym uznaniem mieszkańców miasta.

W weekendy od 27 lipca do końca sierpnia na terenie festiwalu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Odbędą się m.in. warsztaty podczas których, pod okiem profesjonalnej rzeźbiarki, mali artyści będą mogli stworzyć własne piaskowe dzieła.

Jedna myśl nt. „Festiwal Rzeźby Piaskowej startuje nad Maltą”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *