Zmiany w komunikacji drogowej w rejonie ul. Folwarcznej.

Na ul. Folwarcznej trwają prace związane z infrastrukturą podziemną – istniejącymi liniami energetycznymi, teletechnicznymi i gazowymi oraz nowymi wodociągami i kanalizacją deszczową – podaje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W miejscach gdzie konieczna jest przebudowa dotychczasowych dróg zerwana została już stara nawierzchnia. Trwa budowa kanalizacji deszczowej.

W związku z pracami od dziś funkcjonuje nowa organizacja ruchu.

Z uwagi na prace prowadzone na odcinku ul. Folwarcznej przyległym do zajezdni tramwajowej MPK Franowo, zamknięta dla ruchu zostanie część tej ulicy. W związku z tym dojazd do os. Przemysława i na Franowo odbywał się będzie ulicami Szwedzką, Szwajcarską i Dymka. Dojazd do posesji położonych na zamkniętym odcinku ul. Folwarcznej będzie zapewniony – podaje PIM.

Objazd ma funkcjonować do 30 kwietnia.

Poza ul. Folwarczną rozbudowana zostanie ul. Szwajcarska (przy zajezdni tramwajowej), a także ul. Stalowa, Kobylepole, Piwna i Reknicka.

Dzięki nowej drodze mieszkańcy rejonu os. Przemysława będą mogli łatwiej dostać się na pętlę tramwajową na Franowo, skąd będą mogli pojechać tramwajem do śródmieścia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *