Mieszkańcy Chartowa mogą w głosowaniu wybrać nazwę dla parku na os. Czecha. Mają czas do 30 września.

Głosowanie ws. nazwy dla parku organizuje Stowarzyszenie „Razem dla Chartowa”.

Do wszystkich skrzynek pocztowych na Chartowie rozdysponowane zostały w tym tygodniu karty do głosowania, w sumie prawie 11 tys. We wszystkich publicznych placówkach oświatowych na Chartowie, zarówno w przedszkolach jak i szkołach, stoją urny, do których mieszkańcy mogą do 30 września oddać swój głos – mówi Wojciech Chudy ze Stowarzyszenia „Razem dla Chartowa”.

Po zakończeniu głosowania karty zostaną policzone, a propozycja, która uzyskała największe poparcie zostanie przesłana do Urzędu Miasta.

Do wyboru jest 8 nazw: Zjednoczenia Pokoleń, Ptasi Raj, im. Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka, im. Kazimierza Więckowskiego, im. Henryka Zygalskiego, Park Forteczny, im. Józefa Dowbora-Muśnickiego, im. Powstańców Wielkopolskich.

Park na os. Czecha w ciągu ostatnich dwóch lat został zmodernizowany za sumę 3 mln zł. Powstały nowe ścieżki, oświetlenie, kosze na śmieci, ławki, pochylnie, wzbogacona została roślinność. Dzieci mogą korzystać również z elementów zabawowych w postaci np. parku rowerowego i placu zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *