Pozostało jeszcze tylko kilka dni głosowania na projekty zgłoszone do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wśród zgłoszonych projektów dzielnicowych są również te, które dotyczą Rataj. Projekty dotyczą m. in. inwestycji w infrastrukturę drogową, zieleń czy w samych mieszkańców.

Wiele projektów to propozycje zajęć sportowych czy warsztatów tematycznych np. cotygodniowe bezpłatne spotkania z lekarzami i specjalistami w ramach projektu „Z pełną piersią i zdrowym niemowlęciem.”

Projekt to cykl cotygodniowych bezpłatnych warsztatów z lekarzami okresu dziecięcego. Specjaliści będą mówić o (nie)prawidłowościach w rozwoju oraz jaki one mają wpływ na dalszy rozwój dziecka – opisuje swój projekt Monika Zegiel.

W PBO jest również propozycja kontynuacji zajęć sportowych dla mieszkańców Rataj. Już w zeszłym roku prowadzone były we wszystkich domach kultury w naszej dzielnicy. W tym roku pomysłodawcy chcą kontynuować zajęcia obejmujące m. in. aerobik, zumbę czy ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami samoobrony. Wszystkie mają być prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów.

Jeden z projektów dotyczy Fortu II przy ul. Obodrzyckiej („Osiedlowy park z historią w tle”). Chodzi o utworzenie parku wokół obiektu znajdującego się za os. Orła Białego. Obecnie jest zarządzany przez Fundację Fort, która realizuje plan jego ożywienia. Głównymi elementami parku byłyby alejki spacerowe, wybieg dla psów oraz łąka z kwiatami.

Głosowanie potrwa do 19 października. Z wszystkimi projektami można zapoznać się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *