W połowie sierpnia rusza przebudowa Ronda Rataje. Na utrudnienia w ruchu powinni przygotować się nie tylko kierowcy, ale również pasażerowie komunikacji publicznej, rowerzyści i piesi.

Prace remontowe na Dworcu Rataje dobiegają końca. Już powstały nowe perony, wymieniona została nawierzchnia jezdni, ale dworzec to tylko pierwszy etap modernizacji. Dokładnie 17 sierpnia rozpoczną się właściwe prace czyli przebudowa samego Ronda Rataje, która będzie się wiązała z wieloma zmianami w ruchu drogowym. Pierwsze wejdą w życie w nocy z 15 na 16 sierpnia.

W pierwszym etapie zamknięty zostanie odcinek torowiska pomiędzy ul. Kórnicką a Rondem Rataje także ruch tramwajowy na tym odcinku będzie wyłączony – zapowiada Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Drogowcy zapowiadają jednak, że do dyspozycji kierowców na rondzie pozostaną minimum dwa pasy ruchu.

W ramach prac na rondzie powstanie wydzielone, ciche torowisko tramwajowe po którym będą mogły jeździć również autobusy, powstaną też dodatkowe pasy ruchu. Istniejące przystanki zostaną wydłużone. Nowe przystanki będą obsługiwane zarówno przez tramwaje, jak i autobusy. Wykonawca przebuduje i rozbuduje oświetlenie drogowe, monitoring wizyjny i sygnalizację świetlną. W okolicy ronda powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe i mała architektura, ale prace będą toczyć się nie tylko na rondzie. Przebudowane zostaną również sąsiednie skrzyżowania wzdłuż ul. Zamenhofa, Jana Pawła II i Krzywoustego.

Zakończenie wszystkich robót planowane jest na marzec 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *