Park na os. Orła Białego fot. Łukasz Kapustka

Rada Osiedla Żegrza ogłasza konkurs na nazwę parku znajdującego się na Osiedlu „Orła Białego”, pomiędzy SP 64 a kościołem.

Park został zbudowany z inicjatywy członków Rady Osiedla Żegrze i przy znacznym jej udziale finansowym. Udało się na niego pozyskać również środki z PBO. Teraz Rada Osiedla Żegrza postanowiła nadać mu nazwę. – Swego czasu w podobny sposób Rada wybrała nazwę dla ulicy Redarowskiej. To była pierwsza inicjatywa uchwałodawcza rady osiedla w Poznaniu, która zakończyła się powodzeniem. Dzięki  temu od kilku lat przez środek osiedla Stare Żegrze biegnie ulica Redarowska, a nie jak wcześniej droga bez nazwy. – informuje Rada Osiedla Żegrze.

Rada Osiedla Żegrze uznała, że park zbudowany dzięki jej działaniom powinien mieć nazwę. – Podobnie jak to było w przypadku ulicy Redarowskiej, chcemy inicjatywę oddać mieszkańcom. W celu znalezienia najlepszej propozycji ogłaszamy konkurs, w którym udział wziąć mogą wszyscy. – dodaje Rada Osiedla Żegrze. Jak wziąć udział w konkursie?

  1. Pierwszy etap –  propozycje. Należy je przesyłać do końca września 2019 roku. Propozycje można przesyłać droga elektroniczną na adres Osiedle_Zegrze@um.poznan.pl lub tradycyjnie listem pod adres „Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta, ul. Libelta 16/20 61-706 Poznań, Osiedle Żegrze”.
  2. W drugim etapie wybrana przez Radę komisja dokona oceny zasadności nadesłanych propozycji. W skład komisji wejdą poproszeni przez radę historycy specjalizujący się w historii Poznania, radni miejscy i osiedlowi, eksperci w danej dziedzinie. Dokonają oni wyboru najlepiej wpisującej się w to miejsce nazwy (oczywiście w przypadku braku takich propozycji rada zastrzega prawo do unieważnienia konkursu).
  3. W kolejnym etapie nazwa zostanie zaakceptowana przez Radę Osiedla  Żegrze w formie stosownej uchwały. O decyzji rada poinformuje w następnym numerze Głosu Żegrza, który ukaże się w grudniu br.

Autor wybranej nazwy otrzyma atrakcyjną nagrodę. Następnie Rada Osiedla Żegrze wystąpi do Rady Miasta Poznania z projektem uchwały o nadanie nazwy parkowi. Cała procedura potrwa zapewne kilka miesięcy. – Liczymy, że najpóźniej za rok będziemy mogli oficjalnie posługiwać się nową nazwą. – kończy Rada Osiedla Żegrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *