fot. T.Macowicz

Miejska Pracownia Urbanistyczna zaprasza na konsultacje dotyczące zagospodarowania os. Polan.

Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się w środę 19 czerwca o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, os. Stare Żegrze 1 w Poznaniu.

Mieszkańcom przedstawiony zostanie plan z konkretnymi rozwiązaniami dla poszczególnych części osiedla.

Następnie do 5 lipca każdy będzie mógł przesłać Miejskiej Pracowni Urbanistycznej swoje uwagi dotyczące zagospodarowania osiedla na adres: mpu@poznan.mpu.pl.

Uwagi można nadsyłać również za pośrednictwem tradycyjnej poczty na adres: Miejska Pracownia Urbanistyczna, ul. za Bramką 1, 61-842 Poznań.

Jedna myśl nt. „Konsultacje na os. Polan”

  1. Mieszkańcy po pierwszych konsultacjach zachowali pełen profesjonalizm. Zmobilizowaliśmy siły i stworzyliśmy propozycję, która według nas jest optymalna i pozwala dalej cieszyć się życiem na tym kameralnym Osiedlu. Ostatni rok był fatalny jeżeli chodzi o zagospodarowanie Polan i plany zagospodarowania. W epoce walki ze zmianami klimatycznymi, fatalną jakością powietrza w miastach – narażono część mieszkańców Osiedla na wdychanie chemikaliów z myjni. Decyzja ta, podjęta przez Zarząd SM, o zgrozo – spółdzielni, której jesteśmy członkami o decyzyjności pionka do gry, mogła się ziścić właśnie przez brak planu i luki w przepisach, niektóre miasta z tym już sobie poradziły – jednak Poznań ciągle nie. Miejmy nadzieję, że planem można wiele naprawić, a wiemy, że można. Wystarczy chcieć i mieć motywacje, czego rewelacyjnym przykładem jest Park Rataje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *