W sklepach cały czas spotykamy wielu seniorów. Ministerstwo Zdrowia apeluje – zostańcie w domu. Władze Poznania dodają – zrobimy wam zakupy.

Apeluję do poznańskich seniorek i seniorów: nie wychodźcie z domu bez ważnej potrzeby – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Unikajcie miejsc, w których jest dużo ludzi, obejrzyjcie mszę świetą w telewizji – być może uratujecie w ten sposób zdrowie swoje i innych. Proszę też wszystkich poznaniaków, by nie przychodzili do urzędu załatwiać swoich spraw, jeśli nie jest to konieczne. Jeśli jednak jest – prosimy o umawianie wizyt przez internet lub telefonicznie, by jak najmniej osób przebywało naraz w poczekalni. 

W ciągu najbliższych dni miasto uruchomi wsparcie dla seniorów, którzy mieszkają samotnie. Wyznaczony zostanie nr telefonu, pod który będą mogli zadzwonić starsi mieszkańcy. Po zgłoszeniu seniora odwiedzi wolontariusz lub pracownik MOPR, który zrobi dla niego zakupy.  – Mam nadzieję, że to wsparcie już jutro wystartuje. Dla seniorów będziemy robić najpotrzebniejsze zakupy, do 200 zł, maksymalnie dwa razy w tygodniu. To oferta dla tych seniorów, którzy są samotni, nie mają wsparcia rodziny, sąsiadów. Tylko ich prosimy o kontakt. – informuje Jędrzej Solarski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *