Ktoś umyślnie uszkadza samochody zaparkowane na os. Lecha – tak donosi anonimowa osoba na profilu na Facebooku poświęconym osiedlu.

Według opisu miało zacząć się od regularnego wzywania Straży Miejskiej oraz karteczek nawołujących do respektowania przepisów za wycieraczkami aut.

ALE! Gdy Straż miejska odmawia przyjazdu, jeden z mieszkańców sam zaczyna wymierzać sprawiedliwość – pisze mieszkanka. – 3 lata temu polał karoserię 5 aut żrącą substancją. Moje auto miało wówczas do wymiany 4 części – koszt kilku tysięcy złotych.

Ponadto w tym roku ktoś miał powyrywać ramiona wycieraczek w samochodach zaparkowanych w okolicy bloku nr 90-97. Uszkodzone miały zostać pojazdy, które nie stały w wyznaczonym do tego miejscu, ale również takie, które tylko jednym kołem stały na pasie zieleni.

Policja potwierdza, że wspomniane zdarzenia miały miejsce. – Sprawy zostały umorzone z powodu niewykrycia sprawcy. Problemem jest brak monitoringu. W porównaniu do Winograd to Rataje są jak czarna dziura – mówi mł. insp. Maciej Krystofek, komendant Komisariatu Poznań-Nowe Miasto.

Autorka wpisu zwraca się do mieszkańców z apelem:

Chciałabym zaapelować do mieszkańców osiedla o czujność, o włączenie kamer samochodowych, oczywiście o parkowanie zgodnie z przepisami oraz o zbieranie dowodów na dewastację naszych aut. Mam nadzieję, że Państwo pomożecie w tej naszej bezsilności wobec sprawcy, który od kilku lat bezkarnie niszczy nasze mienie.

Jedna myśl nt. „Ktoś niszczy źle zaparkowane samochody?”

  1. Niestety na os .Stare Żegrze sytuacja taka sama, rysowanie wzdłuż samochodów lub naklejanie karteczek z niecenzuralnym epitetem.Ta sytuacja trwa już od od dłuższego czasu. Mam nadzieję, że sprawca prędzej czy pózniej poniesie karę za niszczenie czyjegoś mienia.Jak mniemam raczej to osoba ,której nawet krzywo zaparkowany samochód przeszkadza,albo ogólnie ma problem z akceptowaniem aut na osiedlach …samochodów porysowanych widziałam co najmniej kilka…nikt raczej kto mieszka na danym osiedlu i tam parkuje nie będzie rysował komuś-sąsiadowi auta a i większość kierowców stara się parkować w miejscach przeznaczonych. do tego.ZŁOŚLIWOŚĆ I CHAMSTWO W CZYSTEJ POSTACI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *