fot. s. Jolanta Burdak

Mieszkańcy Rataj proszeni są o włączenie się w akcję.

Pomoc ta polegać ma na ofiarowaniu świec i białych szat do chrztu. – Tutaj na Cabo Verde nie ma zwyczaju chrztu małych dzieci. Nasze przedszkole, które prowadzimy jest jedynym, które co roku przygotowuje dzieci do chrztu i przed pójściem do szkoły wiele dzieci go przyjmuje. Przygotowujemy do chrztu również osoby dorosłe. – pisze siostra Jolanta Burdak, która mieszka w Mindelo na Cabo Verde, dokąd wyjechała na misje.

Problem wielu parafii w Republice Zielonego Przylądka, szczególnie tej na Santo Antao polega na tym, że rodziców nie stać na zakupienie podstawowych rzeczy. – Świece to symbol Jezusa Chrystusa, z którym wiąże się całe przyszłe życie osoby ochrzczonej oraz białe szaty – symbol czystości i wolności od grzechu, od którego dziecko czy osoba dorosła zostaje uwolniona. Nie chcemy, aby brak tych podstawowych rzeczy był powodem rezygnacji z sakramentu chrztu – pisze siostra Jolanta.

W pomoc włączyła się Szkoła języków obcych Leader School Poznań Rataje. – Siostrę Jolę udało mi się spotkać osobiście. Nigdy nie poznałam tak dobrego człowieka. Pomóżmy jej wypełniać swoją misję i czynić dobro w tak odległym zakątku świata, jakim są Wyspy Zielonego Przylądka. – mówi Małgorzata Skała, właściciel Leader School Poznań Rataje.

Każda przelana złotówka przeznaczona zostanie na zakup świec, białych szat i różańców.

NR SUBKONTA:

CHRZEŚCIJAŃSKA FUNDACJA ROZWOJU OSOBISTEGO RONDO 81 1140 2004 0000 3102 7831 6591

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *