Prezentujemy Państwu trzy książki wydawnictwa RM.

Dlaczego książki „Pan Flat nadchodzi” z serii Gutek i Potwory oraz „Luzik. Nic się nie stało” z serii Penny Pepper imprintu wydawnictwa RM – BONOBO powinny znaleźć się na półce wkraczającego w nastoletni wiek dziecka? Odpowiedź jest wielowymiarowa, ale prosta.

Kto nie lubi obrazków? Obie książki opatrzone są w ciekawe ilustracje, które stanowią niejednokrotnie podpowiedź lub uzupełniają tekst czy fabułę. Rozpraszają? Chyba tylko niektórych dorosłych. Dzieci lubią bodźce i chyba wiedzą o tym autorki książek.

Liliana Fotruny w publikacji „Pan Flat nadchodzi” nie tylko w tak zwanych „chmurkach” zamyka dialogi, opisuje też obrazy i podkreśla odczucia bohaterów. Jednocześnie obok fabuły toczy się opowiadanie komiksowe. Ilustratorka stymuluje odbiorę do myślenia wielowątkowego, skupionego jednak wokół jednego tematu. Poszerza horyzonty młodego czytelnika. Odnosi się wrażenie, że autorka przemycając ten pomysł na karty wolumenu chciała pokazać, że istotą w rozumieniu literatury już od najmłodszych lat są także uczucia. Dokładne ich nazwanie pozwala zrozumieć otaczający nas świat, jednocześnie nie sugerując kierunków myślenia. Temat? Oczywiście szkoła, codzienne obowiązki i rodzice. Gdzie można od tego wszystkiego uciec? Sprawdźcie sami!

„Luzik. Nic się nie stało.” Czytasz tytuł i paradoksalnie od razu się zastanawiasz co się stało. Tak działa nasz mózg. Wizualizujemy to, co czytamy. Więc co się nie stało? Co odkryje młoda detektyw? A co odkryje czytelnik w ilustracjach Lisy Hänsch? Może tajemnicę? Ilustracje  kryją niespodzianki i odwracają uwagę, ale kto na marginesie zeszytu nie zapisywał najważniejszych uwag? A jaki jest najsłodszy prezent na świecie? Podpowiem, że nie jest to tort i czekolada, a ktoś, kogo trzeba sposobem odnaleźć. To już zadanie dla naszej bohaterki Penny Pepper.

„Hashimoto” Agaty Lewandowskiej to pozycja dla osób, które borykają się z tą chorobą.

Dotknęła Cię ta przypadłość XXI wieku? Jesteś dzieckiem Czarnobyla i masz podwyższony poziom przeciwciał anty-TPO? Znajdziesz tu szczegółowy opis choroby i przepisy.

Nie możesz schudnąć, towarzyszy Ci senność czy ogólne zmęczenie, masz skłonność do poronień? Książka prawdopodobnie nie rozwiąże Twoich problemów, ale przybliży czym jest zakradający się problem. Autorka przytacza ważne terminy, wymienia badania, które warto zrobić, opisuje przyczyny i – co ważne – mówi, jak sobie radzić z chorobą. Agata Lewandowska to dietetyk , która postanowiła podzielić się swoją wiedzą. Połowa publikacji to zdrowe przepisy dla osób zmagających się z chorobą.

 

Dla osób chętnych mamy po jednej sztuce z każdej propozycji.

Piszcie do nas maila na adres redakcja@rtk.poznan.pl, w tytule: Książki, w treści tytuł książki, którą są Państwo zainteresowani (np. „Hashimoto”)!

Wydawnictwo RM od ponad 20 lat wydaje książki z myślą o wszystkich, którzy są ciekawi świata. – Dzięki szerokiemu zakresowi tematycznemu, nasze tytuły spodobają się każdemu czytelnikowi. – mówi Aleksandra Rozmysłowicz z Wydawnictwa RM. Książki można zakupić tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *