W sobotę oficjalnie w naszym mieście rozpocznie się sezon biegowy. Maniacka Dziesiątka to pierwszy w tym roku ogólnomiejski bieg. Dystans to 10 km. Weźmie w nim udział 5000 osób.
Maniacka Dziesiątka odbędzie się po raz 13, rozpocznie się o godzinie 12:00. Trasa biegu wiedzie przez Rataje. Uczestnicy wystartują z ulicy abp. Baraniaka, aby po 10 kilometrach przekroczyć linię mety nad Jeziorem Maltańskim. W związku z tym przez około trzy godziny (od około 11.30) zmienionymi trasami kursować będą autobusy linii nr 57, 74, 76, 84, 90 i 603.
Linia nr 57
MOGILEŃSKA – Warszawska – Światopełka – Browarna – Dymka – Chartowo – OS.LECHA
Nawrót autobusów na skrzyżowaniu ulic Chartowo/Piaśnicka – zatrzymanie na przystankach „Piaśnicka” na ulicy Chartowo (przy kościele i po stronie wieżowca)
Linia nr 84
RONDO RATAJE – Zamenhofa – …– Pawia – Inflancka – Kurlandzka – CHARTOWO
Nawrót autobusów na skrzyżowaniu ulic Chartowo/Baraniaka – zatrzymanie na przystanku „Chartowo” na ulicy Chartowo w kierunku ulicy Kurlandzkiej
Linia nr 74
Linia zostanie „podzielona” na dwie:
-
OS.SOBIESKIEGO – … – Garbary – Estkowskiego – CHWALISZEWO – Wielka – Garbary – Szelągowska – … OS.SOBIESKIEGO
-
OS.ORŁA BIAŁEGO – Kurlandzka – Inflancka – … – Zamenhofa – RONDO RATAJE
Linia nr 76
OS.DĘBINA – … – Droga Dębińska – most Królowej Jadwigi – Krzywoustego – RONDO RATAJE
Nawrót autobusów na rondzie Rataje – przystanek początkowo-końcowy na ulicy Krzywoustego w kierunku centrum (na wysokości stacji benzynowej)
Linia nr 90
OS.SOBIESKIEGO – … – Garbary – Estkowskiego – CHWALISZEWO – Wielka – Garbary – … – OS.SOBIESKIEGO
Przystanek początkowo-końcowy „Chwaliszewo” na ulicy Estkowskiego
Linia nr 603
ŁĘCZYCA/DWORCOWA – … – Droga Dębińska – most Królowej Jadwigi – Krzywoustego – RONDO RATAJE
Nawrót autobusów na rondzie Rataje – przystanek początkowo-końcowy na ulicy Krzywoustego w kierunku centrum (na wysokości stacji benzynowej)
Na trasach objazdu autobusy wymienionych wyżej linii zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach.
Na czas biegu wyłączone z użytkowania zostaną przystanki autobusowe:
- Chartowo – ul. Baraniaka (w kierunku ul. Jana Pawła II);
-
Wiankowa, Wołkowyska, Katowicka – ul. Baraniaka (w obu kierunkach);
-
Baraniaka – ul. Baraniaka (w kier. ul. Chartowo) i ul. Jana Pawła II (w kier. Śródki);
-
Małe Garbary, Grobla, Plac Bernardyński – ul. Garbary (w kier. ul. Królowej Jadwigi);
-
Mostowa – ul. Mostowa;
-
Kazimierza Wielkiego, Most św. Rocha – ul. Kazimierza Wielkiego.
Trasy linii tramwajowych nie ulegną zmianie
W niżej wymienionych miejscach, z uwagi na przecinanie się trasy biegu z trasami linii tramwajowych, możliwe będą chwilowe wstrzymania ruchu:
-
Jana Pawła II / Baraniaka / Berdychowo;
-
Piotrowo / Kórnicka;
-
Garbary / Podgórna / Dowbora-Muśnickiego;
-
Krakowska / Strzelecka;
-
Strzelecka / Królowej Jadwigi / Droga Dębińska.