20.PKO Poznań Maraton wystartuje 20 października.

Trasa

Bieg startuje na ul. Grunwaldzkiej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich i prowadzi kolejno ulicami:

 1. Start – Grunwaldzka do Malwowej, nawrót
 2. Grunwaldzka do Bułgarskiej
 3. Bułgarska do Polska/Dąbrowskiego
 4. Św. Wawrzyńca do Niestachowskiej
 5. Niestachowska
 6. Warmińska
 7. Małopolska
 8. Park Sołacki
 9. Małopolska
 10. Al. Wielkopolska
 11. Nowowiejskiego
 12. Solna
 13. Solna/Małe Garbary
 14. Estkowskiego
 15. Wyszyńskiego
 16. Rondo Śródka
 17. Warszawska do Krańcowej
 18. Krańcowa
 19. Malta (dookoła)
 20. Baraniaka
 21. Dymka
 22. Szwajcarska
 23. Kurlandzka
 24. Kurlandzka/Żegrze
 25. w lewo w kierunku Ronda Żegrze
 26. Żegrze
 27. Rondo Żegrze
 28. Hetmańska (do Arciszewskiego)
 29. Arciszewskiego
 30. Ściegiennego
 31. Taczanowskiego
 32. Jugosłowiańska do Grunwaldzkiej
 33. Grunwaldzka
 34. Plac Marka MTP

 

Utrudnienia w ruchu

20. PKO Poznań Maraton to także duże wyzwanie komunikacyjne. 20 października od godziny 5:00 wyłączone z ruchu zostaną okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich – odcinki ulic Roosvelta, Bukowskiej i Grunwaldzkiej. O godzinie 7:50 zostaną zamknięte wszystkie ulice, którymi prowadzi trasa biegu. Przywrócenie ruchu planowane jest na godzinę 15:30. Wszystkie informacje dotyczące utrudnień w ruchu, zmian w komunikacji miejskiej, map ze śluzami znajdują się w zakładce Utrudnienia w ruchu, na stronie internetowej: https://marathon.poznan.pl/utrudnienia-w-ruchu/

Specjalnie dla mieszkańców miasta, przyjezdnych gości i osób dojeżdżających z różnych rejonów Polski został uruchomiony informator e-mail. Pisząc na adres:  utrudnieniawruchu@marathon.poznan.pl użytkownicy uzyskają odpowiedź jak poruszać się po mieście w dniu Maratonu, jak najszybciej dojechać w konkretne miejsce i z jakich środków transportu w tym dniu najlepiej skorzystać .

Od piątku, od godziny 17:00 zostanie uruchomiona także specjalna infolinia, która będzie informować o bieżącej i prognozowanej sytuacji na drogach. Numer telefonu, pod który można dzwonić to: 502- 622 -438.

Przed ewentualnym wjazdem w okolice trasy biegu, zachęcamy do zapoznania się z informacjami o ruchu dostępnymi w aplikacjach Waze lub Yanosik, których przedstawiciele będą współpracować z organizatorami biegu.

20.PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza odbędzie się 20 października. Start biegu zaplanowano na godz. 9.00, dziesięć minut wcześniej na trasę Maratonu wyruszą zawodnicy na wózkach.

Sponsorem Tytularnym Imprezy jest PKO Bank Polski. Partnerami Maraton są : 4F, Veroni, Active, Browar Fortuna, Lidl, Aquanet oraz Terravita. Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania – Jacka Jaśkowiaka.

Elita 20 edycji

Na pierwszej linii startu, w szranki staną zwycięzcy poprzednich edycji – Emil Dobrowolski – zwycięzca 16. PKO Poznań Maratonu i Kyeva Cosmas Mutuku dwukrotny zwycięzca biegu w latach 2011 i 2018, a także rekordzista trasy, z czasem: 02:11:43. W damskim gronie znalazła się m. in.: Arleta Meloch, która aż trzykrotnie wygrywała w Poznaniu, w latach 2004, 2008, 2011, a także Monika Stefanowicz – trzykrotna zdobywczyni tytułu mistrzyni Polski w maratonie.

W elicie wózkarzy wystąpi Rafał Wilk, którzy jest m. in.: podwójnym mistrzem paraolimpijskim z Londynu (H3 – handbike) i zdobywcą złotego medalu na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w kolarstwie szosowym – jazda na czas.

Cel charytatywny

W ramach 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza można przyłączyć się do akcji charytatywnej biegnę dla Fabiana i Franka, której organizatorem jest PKO Bank Polski. W tym roku biegacze mogą pomóc 11-letniemu Fabianowi i ponad 1,5 rocznemu Frankowi.

Fabian choruje na rzadką genetyczna chorobę Zespól Lesha Nyhana, która odebrała mu sprawność fizyczną. Franek ma zdiagnozowaną m.in. encefalopatię niedokrwienno-niedotleniową, wzmożone napięcie w kończynach górnych i dolnych, obniżone napięcie w osi ciała i główce oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Chcąc wziąć udział w akcji biegnę dla Fabiana i Franka wystarczy odbierać na stoisku PKO Banku Polskiego kartę – identyfikator biegnę dla Fabiana i Franka, przypiąć ją do koszulki startowej i pokonać dystans maratonu. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże chłopcom darowiznę finansową.

Ponadto przedstawiciele PKO Banku Polskiego przygotowali dla zawodników specjalną niespodziankę. Każdy zawodnik otrzyma bezpłatny komplet trzech zdjęć z trasy i mety Maratonu. Dodatkowo wszystkich uczestników i odwiedzających w weekend Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszamy do miasteczka maratońskiego, w którym PKO Bank Polski przygotował mnóstwo sportowych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *