fot. PZSC

Innowacyjny program „Cheerleading w Szkole” wprowadził klasę sportową o profilu cheerleadingu w Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu z ul. Szamotulskiej, w którym mieści się XVIII LO. To pierwsza taka klasa w szkole ponadpodstawowej w Polsce. – Klasy sportowe o profilu tańca mamy od kilku lat. W tym roku postawiliśmy na nowość. Nawiązaliśmy kontakt z Marta Maj-Nowakowską, ponieważ jedna z naszych uczennic jest członkinią Studia KG. To nas zainspirowało do działania. – mówiła Renata Zapotoczna, wicedyrektorka Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych.

19 października odbyło się w placówce oficjalnie otwarcie klasy. Wtedy zostałą podpisana umowa między szkołą a Polskim Związkiem Sportowym Cheerleadingu i Martą Maj-Nowakowską – trenerką KG Cheerleaders, założycielką Kolejorz Girls. Na sali sportowej goście i uczniowie obejrzeli występ uczennic z klasy o profilu cheerleadingu. – Dzisiaj z ogromną radością ogłaszamy nową inicjatywę edukacyjną w Poznaniu mającą na celu wprowadzenie cheerleadingu do szkół. W ramach programu uruchamiamy specjalną klasę sportową o profilu cheerleadingu, która umożliwi młodym adeptom tej pasjonującej dyscypliny rozwijanie swoich umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. To pierwsza taka klasa w Polsce w szkole ponadpodstawowej. – czytamy na stronie Polskiego Związku Sportowego Cheerlidingu.

Program „Cheerleading w Szkole” jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie cheerleadingiem jako sportem i formą aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. – Było spore zainteresowanie tym kierunkiem, zwłaszcza wśród dziewczyn. Cieszę się, że znalazło się tu dla mnie miejsce. – mówiła Nadia Świątkowska, uczennica XVII LO.

Celem programu jest nie tylko nauczanie technik cheerleadingu, ale także promowanie wartości takich, jak teamwork, zaufanie i aktywność fizyczna. – To jest bardzo dobry system szkoleniowy. Zawodniczki chodzą na te zajęcia obowiązkowo w ramach zajęć szkolnych, w wymiarze siedmiu godzin tygodniowo. Dziś wystąpiły po raz pierwszy, po miesiącu prób. Było widać, że to pokaz na dobrym poziomie. Szykujemy dziewczyny, aby startowały na zawodach, turniejach, a ostatecznie, być może, na mistrzostwach Polski. – mówiła Marta Maj-Nowakowska.

Cheerleading to dyscyplina, którą w przyszłości mamy zobaczyć na igrzyskach olimpijskich. – W przyszłym roku, jak wiemy, już nie, ale pracujemy nad tym, żeby za kolejne cztery lata być dyscypliną pokazową. Już teraz przygotowujemy naszych sportowców, dlatego też otwieramy klasy o profilu cheerleadingu – mówił Leszek Cichocki, członek Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Prezes Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu.

Co oferuje klasa sportowa o profilu cheerleadingu?

·        Profesjonalni instruktorzy: Uczniowie będą mieć dostęp do najlepszych instruktorów cheerleadingu w kraju, którzy pomogą im odkrywać tajniki tej ekscytującej dyscypliny.

·        Kompleksowe szkolenia: klasa sportowa oferuje kompleksowe szkolenia obejmujące techniki cheerleadingu, treningi wytrzymałościowe, oraz zdrową dietę.

·        Udział w zawodach: uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w lokalnych, krajowych i międzynarodowych zawodach cheerleadingu sportowego, gdzie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć cenne doświadczenie.

·        Wsparcie dla rozwoju osobistego: Program nie tylko skupia się na aspektach fizycznych, ale również na rozwoju umiejętności interpersonalnych, pracy zespołowej i zarządzania czasem.

– informuje Polski Związek Sportowy Cheerleadingu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *