Nad Wartą ma być bezpieczniej i bardziej estetycznie. Wymienione mają zostać betonowe skarpy zarówno lewego jak i prawego brzegu rzeki.

Prace miasto chce wykonać  prace od mostu Przemysła I do rozwidlenia Warty za mostem św. Rocha, czyli na długości 2,5 km.

Obecne umocnienia rzeki zostały wykonane pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. – Dziś są w fatalnym stanie. Nie tylko zagrażają bezpieczeństwu wypoczywających nad rzeką, ale też utrudniają uprawianie sportów wodnych. – informuje miasto. W ramach inwestycji miasto wyremontuje istniejące schody, tarasy i slipy.

Całkowita wartość projektu to ponad 30 mln zł (ponad 25,8 mln zł to dofinansowanie unijne w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, pozostała część to wkład własny RZGW w Poznaniu (Wód Polskich) i Miasta Poznania). – Jeszcze w tym roku, na jesieni zostanie podpisana umowa o dofinansowanie, a zaraz po tym na przełomie roku miasto Poznań chciałoby, wspólnie z Wodami Polskimi, rozpocząć poszukiwanie wykonawcy prac. Te mogłyby ruszyć w 2019 roku. Planowane zakończenie inwestycji to 2020 lub 2021 rok. – uzupełnia miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *