fot. Lidia Ostrowska

Co najlepiej robić w poniedziałek po długim weekendzie? Najlepiej zaplanować kolejny weekend. Jeśli ktoś nie wybiera się poza miasto i szuka oferty na Ratajach warto zwrócić uwagę na projekt „Mozaika z Pamięci”.

Jest to cykl wydarzeń artystyczno-animacyjnych, dedykowanych Os. Piastowskiemu, jego mieszkańcom oraz wyjątkowym miejscom i wspomnieniom o nich.

W ramach cyklu, w sobotę oraz niedzielę 12 i 13 maja organizatorzy ze Stowarzyszenia Malta przeprowadzą warsztaty artystyczne mające a celu ocalenie od zniszczenia fragmentów mozaiki z Basenu Rataje i wykorzystanie ich w alternatywny sposób. Mozaika została już zdemontowana z jednej ze ścian pływalni na os. Piastowskim.

Dwudniowe warsztaty będą szansą na danie drugiego życia mozaice. Pod okiem specjalisty z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu uczestnicy dowiedzą się jak powstają mozaiki, wezmą udział w procesie projektowania, a na koniec z uratowanych fragmentów wykonają nowe dzieło, które na stałe znajdzie się na jednej z nieczynnych ratajskich fontann – piszą organizatorzy na swoim profilu na Facebooku.

Zainteresowani mogą zgłaszać swój udział poprzez e-mail, pisząc na adres: warsztaty.mozaiki@gmail.com lub telefonicznie dzwoniąc pod numer: 661 033 322. Udział w warsztatach jest darmowy. Początek o godz. 10 przy fontannie pomiędzy blokami nr 8-10 i 32-33.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *