Zakusy deweloperów dotyczące ratajskich osiedli nie ustają. Po raz kolejny już jeden z przedstawicieli tej branży podjął próbę zmiany planu zagospodarowania dla os. Rusa.

Chodzi dokładnie o miejsce pomiędzy ulicą Chartowo a deską o numerach od 1 do 10. Obecny plan zagospodarowania pozwala tu jedynie na budynek usługowy o wysokości do 5 kondygnacji, ale takie ograniczenie nie spodobało się jednemu z deweloperów, który pod koniec zeszłego roku skierował wniosek o zmianę planu z usług na blok mieszkaniowy.

Wniosek spotkał się z negatywną opinią Rady Osiedla Chartowo.

Więcej mieszkań w tym rejonie oznacza większe problemy parkingowe. Zresztą właściciele otrzymali już stosowne odszkodowanie – mówi Wojciech Chudy, radny miejski i radny Samorządu Pomocniczego Chartowo.

Wysokość odszkodowania to 4 miliony 100 tysięcy złotych. Zostało przyznane za to, że plan miejscowy ogranicza swobodę dysponowania gruntami należącymi do prywatnych właścicieli.

Ostatecznie ta próba zmiany plany została zablokowana. Plan miejscowy dla osiedla Rusa został uchwalony w 2012 roku i ma na celu ochronę osiedla przed niepożądana zabudową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *