fot. Szpital im. J. Strusia

To pierwszy w Wielkopolsce przypadek wszczepienia nowoczesnej bioprotezy zastawki mitralnej o przedłużonej trwałości. Ta operacja odbyła się w środę 3 kwietnia w szpitalu przy Szwajcarskiej. – Ten zabieg otwiera nowy rozdział w leczeniu chorób serca w naszym szpitalu. – mówi Zuzanna Pankros, rzeczniczka szpitala.

Zespół specjalistów ze Szwajcarskiej implantował protezę zastawkową Mitris. – Ma ona przewidywaną trwałość ok 20 lat, to znacznie więcej niż dotychczasowe zastawki, które wszczepiano. Poza tym płatki z osierdzia wołu są modyfikowane, aby nie ulegały zwapnieniom, a rozmiar zastawki jest widoczny w promieniowaniu RTG, co bardzo ułatwia kolejne, zabiegowe etapy ewentualnego leczenia – informuje szpital.

Ponadto zastawka zajmuje mało miejsca w sercu, a pierścień zastawki jest miękki i dobrze kształtuje się po wszczepieniu – tak zapewniają specjaliści. – Dodatkowo zastawki biologiczne (do których należy wszczepiona zastawka), nie wymagają dożywotniego leczenia upośledzającego krzepliwość krwi, co jest znaczącą zaletą. – dodają.

https://www.facebook.com/watch/?v=715427247333989

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *