Jeden z mieszkańców Rataj pyta czy na linii 184 będzie mniej autobusów. Jest to połączenie ronda Rataje z ZOO poprzez Górny Taras Rataj. Autobus jest więc ważny ponieważ przejeżdża przez osiedla.

Z dotychczasowej częstotliwości 20/30 minut ZTM chce ją zmniejszyć do jednego kursu na godzinę, niezależnie od pory dnia czy też dnia tygodnia. – pisze mieszkaniec. – Linia ta ma niemałe znaczenie dla mieszkańców Rataj i Żegrza, wraz z linią nr 152 (kursującej w dni robocze z podobną częstotliwością) oraz, na części trasy, z linią 174 stanowią kręgosłup komunikacyjny dla ratajskich osiedli, m.in. Armii Krajowej, Starego Żegrza czy Orła Białego. Ograniczenie kursowania spowoduje skasowanie wspólnego taktu tychże linii, dzięki któremu oferta przewozowa była dogodna dla mieszkańców – argumentuje.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Zarządem Transportu Miejskiego. Okazuje się, że zmiany dotyczą tylko jednego odcinka linii 184.

W związku z krótszym dniem w okresie jesienno-zimowym i skróconymi godzinami otwarcia ZOO, a przede wszystkim mniejszym zainteresowaniem pasażerów (z uwagi na powyższe), zmiana na linii nr 184 wprowadzona 4 października dotyczy wyłącznie kursów do ZOO, a nie całej linii nr 184 – tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM. – Kursy do ZOO są obecnie wykonywane tylko w godzinach od 9:00 do 17:00 (przed 4.10 były wykonywane do godz. 19:00) oraz ze zmniejszona częstotliwością – co 60 minut (a nie co 20/30 minut jak w okresie od kwietnia do września). Na pozostałym odcinku trasy 184, czyli od ronda Rataje do przystanku Termy, kursy na linii nr 184 pozostały bez zmian i są realizowane co 20/30 minut – uspokaja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *