Park na os. Orła Białego fot. Łukasz Kapustka

Park na osiedlu Orła Białego jest już oddany do użytku. Wybieg dla psów już też jest ukończony, ale musiał zostać zamknięty. W regulaminie nieścisłości.

Pomysł zagospodarowania tego obszaru urodził się w 2012 roku, został zgłoszony do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Prace zakończyły się właśnie teraz.

Po alejkach parkowych już mogą spacerować mieszkańcy. Wybieg też już został otwarty, po kilku dniach  Zarząd Zieleni Miejskiej jednak go zamknął. – Było to konieczne po to, aby nie zmarnować zasianej trawy. Nawierzchnia została ubita, ale po pierwszych opadach deszczu okazało się, że na wybiegu tworzą się kałuże. Trzeba chwilę poczekać, aż gleba się utwardzi – mówi Łukasz Kapustka pomysłodawca budowy parku na os. Orła Białego, przewodniczący Zarządu Osiedla Żegrze.  Chwilę czyli dokładnie do wiosny. – Tyle musimy poczekać, aby mieć czas na prace związane z przygotowaniem terenu. – dodaje Mateusz Ratajczak z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Mieszkańcy zgłaszają nam również nieścisłości w regulaminie Parku na os. Orła Białego. Dopytują czy po alejkach parkowych można jeździć rowerem oraz czy można np. grać w piłkę na trawie. Z obecnego regulaminu nie można tego jednoznacznie wywnioskować. Poniżej wybrane punkty:

Na terenie parku zabrania się:

3. Jazdy po alejkach wszelkimi pojazdami, z wyjątkiem rowerów, […], z bezpieczną prędkością.

9. Jazdy rowerami, z wyjątkiem rowerków dziecięcych.

 

Na terenie zieleńca zabrania się:

4. Niszczenia i uszkadzania roślinności, deptania trawników oraz dopuszczania do ich niszczenia przez zwierzęta.

Na terenie zieleńca zezwala się:

11. Użytkowania terenów trawiastych dla wypoczynku i rekreacji ruchowej.

 

Pytanie zadaliśmy pracownikom Zarządu Zieleni Miejskiej. – Do regulaminu prawdopodobnie wkradł się błąd. Będziemy wyjaśniać sprawę. – mówi Mateusz Ratajczak z ZZM.

W parku pojawiło się oświetlenie, mała architektura, roślinność oraz alejki, przy których miasto zamontowało śmietniki na psie odchody i dystrybutory na worki. W tych ostatnich, jak donoszą mieszkańcy, pusto. – W dystrybutorach nie ma worków, ponieważ w mieście nie zostały zabezpieczone środki na ten cel. Jeśli Rada Osiedla Żegrze przeznaczy ze swojego budżetu pieniądze, to nasz pracownik może dystrybutory uzupełniać – mówi Mateusz Ratajczak z ZZM. – Temat będzie przedyskutowany na najbliższej sesji rady osiedla. Przewidujemy ją na ostatni tydzień listopada. Wówczas powinny  zapaść decyzje dotyczące tego tematu. – mówi Łukasz Kapustka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *