mat. PIM

Już jesienią tego roku mieszkańcy Starołęki będą mogli skorzystać z atrakcji Parku Rekreacji Starołęka Mała. Prace właśnie ruszyły.

Pomiędzy ulicami Forteczną, Pstrowskiego i Okopową w Poznaniu powstaje obiekt sportowo-rekreacyjny. To teren po dawnych ogródkach działkowych.

Po protestach mieszkańców udało się wypracować konsensus z miastem dotyczący tej budowy. – W rejonie powstającego obiektu staraliśmy się pozostawić jak największą liczbę drzew z dotychczasowego drzewostanu. Po przeprowadzeniu dodatkowych analiz zachowano tyle drzew, ile było możliwe  – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. Łącznie miasto pozostawi tu 17 drzew rosnących poza strefami przeznaczonymi do zabawy.

W parku mają powstać boiska do piłki nożnej oraz siatkówki i koszykówki, plac zabaw, zewnętrzna siłownia, miejsce do ćwiczeń street workout, a także miejsce spotkań dla mieszkańców.  – Oświetlony i monitorowany obiekt powstaje na terenie przeznaczonym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego właśnie pod budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Infrastruktura parku, wielkość i rozmieszczenie boisk oraz dobór urządzeń były konsultowane ze stowarzyszeniem Zielona Starołęka.

Jedna myśl nt. „Park Rekreacji Starołęka Mała w budowie”

  1. konsensus nie został wypracowany. Miasto nie wywiązało się z ustaleń z mieszkańcami. Woleli rozwiązanie siłowe i bez zgody mieszkańców wycięli prawie wszystkie drzewa. Projektowany park rekreacji do Park Rataje bis, ale jeszcze bardziej betonowy ale tym razem zupełnie odwodniony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *