mat. PIM

PIM obecnie weryfikuje złożone przez zainteresowane podmioty dokumenty.

Pięć firm wzięło udział w przetargu dotyczącego rozbudowy infrastruktury autobusowo-tramwajowej na ulicy Unii Lubelskiej na odcinku od ronda Żegrze do nowo projektowanej pętli oraz przebudowy tej ulicy na odcinku istniejącego układu drogowego w obrębie Falistej i Obodrzyckiej.

Firmy Tormel z Komornik i i Terlan z poznania wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia deklarują wykonanie robót za 49 651 785,77 brutto PLN, PIM chce na ten cel wydać 50 000 000,00 zł brutto PLN. Czterech pozostałych wykonawców prace wycenia drożej. – Zwycięzca przetargu na odcinku ul. Unii Lubelskiej wybuduje torowisko wraz z siecią trakcyjną, pętlę tramwajowo-autobusową wyposażoną w budynek ekspedycji, przystanki tramwajowe i autobusowe. W ramach prac na tym odcinku ul. Unii Lubelskiej przebudowane zostaną istniejące oraz wybudowane nowe chodniki i drogi rowerowe, a także podziemna infrastruktura: kanalizacja deszczowa, wodociągowa, gazowa, cieplna, elektryczna i telekomunikacyjna. Przebudowana zostanie również sieć elektroenergetyczna wysokiego napięcia, powstanie system monitoringu wizyjnego. Zaplanowano, że w rejonie ulic Falistej i Obodrzyckiej na przebudowanej ul. Unii Lubelskiej również stworzony zostanie system monitoringu oraz przebudowana lub zbudowana zostanie infrastruktura podziemna, chodniki, drogi rowerowe i miejsca postojowe. Powstaną również nowe przystanki autobusowe. – informuje PIM.

Jednocześnie dobiega końca przebudowa ronda Żegrze. W piątek, 17 maja, ok. godz. 11.00 rozpoczną się tu testy sygnalizacji świetlnej. w trakcie ich trwania kierowcy będą mogli korzystać ze wszystkich pasów ruchu. – Wynik testów sygnalizacji pozwoli komisji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo ruchu podjąć decyzję o terminie uruchomienia świateł na stałe oraz wprowadzić na rondzie docelową organizację ruchu. – informuje PIM.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *