Park Rataje ma być gotowy wraz z końcem listopada, ale urzędnicy zapowiadają, że będą dążyć do dalszego poszerzania jego powierzchni.

W sobotę 29 września w Parku Rataje odbył się piknik zorganizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Na imprezie obecni byli przedstawiciele Urzędu Miasta.

Prawie 80 procent z 17 hektarów, to teren o powierzchni biologicznie czynnej – mówił Maciej Wudarski, wiceprezydent Poznania. – Najważniejsze jest, że nie kończymy budowy parku na tym etapie. On będzie cały czas żył. Będziemy wsłuchiwać się w głosy mieszkańców, radnych miejskich i osiedlowych. Te informacje i sugestie, które będą do nas spływały będą podstawą do dalszych działań. W ciągu najbliższych 5-7 lat będziemy mogli powiedzieć, że Park Rataje jest już dojrzały – zapowiadał Maciej Wudarski.

Urzędnicy mieli okazję porozmawiać z mieszkańcami, którzy zainteresowani byli m. in. przebiegiem dalszych prac.

Liczymy na to, że pojawią się kolejne tereny do dyspozycji Miasta. Teraz są one w rękach prywatnych, ale mamy nadzieję w przyszłości właściciele tych nieruchomości będą gotowi, za odpowiednią opłatą, je miastu przekazać. Wtedy, w ciągu najbliższych kilkunastu lat, Park Rataje będzie w całości zrealizowany w takim założeniu, w jakim było to ujęte historycznie – wyjaśnił zastępca prezydenta Poznania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *