Społeczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 4 zaprasza wszystkich uczniów do twórczej zabawy i wyrażenia siebie, swoich myśli wokół tematu Ziemi.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie poznańskich szkół podstawowych i gimnazjów. – Międzyszkolny Konkurs Młodego Twórcy „Wszystkie Kolory Ziemi” to okazja do artystycznej refleksji dla miłośników fotografii, plastyki oraz młodych poetów i pisarzy z poznańskich szkół podstawowych i gimnazjów. Ziemia jest tegorocznym tematem przewodnim w pracy naszej szkoły. Chcemy inspirować uczniów do wielopłaszczyznowej twórczej refleksji o naszej planecie, uwrażliwiać na jej piękno i bogactwo, ale także na dotyczące jej problemy. – informują organizatorzy.

Jakie prace można dostarczyć do szkoły w ramach konkursu?

Fotografie, prace plastyczne lub tekst literacki (własne przemyślenia na temat Ziemi jako planety, miejsca wzrastania, przestrzeni życia roślin, zwierząt, ludzi). – Inspiracją dla zdjęcia lub pracy plastycznej uczestnika może być jego utwór literacki lub odwrotnie – młodego artystę do napisania wiersza/ opowiadania może zainspirować ilustracja. Autor fotografii/pracy plastycznej i tekstu może być ten sam lub mogą to być dwie osoby, które spotkały się w podobnym spojrzeniu artystycznym. – dodają organizatorzy.

Konkurs zakończy się pod koniec maja uroczystą galą. Dzięki głosowaniu internetowemu przyznana zostanie nagroda publiczności, a z prac dziesięciu finalistów stworzymy niezapomnianą wystawę. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Szczegóły, regulamin i kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie internetowej szkoły. Więcej również na FB Społecznej Czwórki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *