W Parku Tysiąclecia nad Jeziorem Maltańskim powstał właśnie plac zabaw z pieniędzy Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt ten zgłosiła siedmioletnia poznanianka. W głosowaniu zdobyła 945 głosów.

W projekcie „Dzieci dzieciom. Park Tysiąclecia parkiem 1000 zabaw” Natalia Urbańska uwzględniła niezbędne wyposażenie. – Wnioskowała o podwójne huśtawki, bocianie gniazdo, ważki, bujaki na sprężynie, zjeżdżalnię i karuzelę. Ale to nie wszystko, dla najmłodszych zaplanowała specjalny labirynt. Dla przedszkolaków zestaw zabawowy z trzema różnymi zjeżdżalniami. – informuje Urząd Miasta Poznania. – Poza tym będą urządzenia do wspinaczki, drabinki i ściana wspinaczkowa. Starsze dzieci i młodzież będą mogły poćwiczyć na prawdziwym torze przeszkód – pisała Natalia Urbańska, autorka projektu. –  Plac był zniszczony, była niska górka i mało zabawek, farba schodziła. Złożyliśmy wniosek do budżetu obywatelskiego. Głosowała mama, tata i inni. Wygraliśmy, dostaliśmy pieniążki i zbudowaliśmy nowy plac. Zapraszam, wszyscy mogą się tu bawić – dodaje Natalia. Zarząd Zieleni Miejskiej urządził w Parku Tysiąclecia nowy, funkcjonalny plac zabaw za kwotę 460 tys. złotych.

Mama Natalii – Wiceprzewodnicząca Komisji Samorządowej oraz Komisji Rodziny Beata Urbańska uważa, że nowy plac zabaw to najlepszy prezent na pięćdziesiąte urodziny Parku Tysiąclecia. – W poprzednich latach powstała w parku siłownia dla seniorów oraz odtworzono miasteczko rowerowe. Duży kompleks zabawowo-sportowy dopełni inwestycję i sprawi, że będzie to przestrzeń przyjazna mieszkańcom we wszystkich grupach wiekowych. Park, w którym promujemy aktywność ruchową odpowiednią do wieku i sprawności fizycznej doskonale komponuje się z klimatem sportowej Malty – wyjaśnia Beata Urbańska, radna miejska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *