fot. ZDM

Kończą się ważne prace drogowe na Ratajach, ale to nie oznacza, że nie będzie kolejnych.

Na Górnym Tarasie zakończyły się już wszystkie główne prace. Obecnie trwają poprawki dotyczące małej architektury, które powinny zostać wykonane do 25 października. Później spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie może rozpocząć odbiór budowlany.

Ku końcowi zmierza również inwestycja związana z przebudową ulicy Folwarcznej oraz kilku innych dróg w rejonie Kobylepola. Cały ten nowy układ drogowy ma być w pełni przejezdny od dnia 31 października.

W cierpliwość muszą uzbroić się z kolei kierowcy jeżdżący ulicą Milczańską. Tutaj do 15 listopada mają zostać wykonane prace drogowe obejmujące wybudowanie chodnika na odcinku przyległym do budowanych bloków. Oprócz chodnika ma pojawić się tam pas zieleni oraz oświetlenie. Ponadto w drugim etapie poszerzona zostanie jezdnia o 1 metr.

Mieszkańcy Rataj nie będą długo odpoczywać od dużych remontów. Na kwiecień przyszłego roku planowana jest przebudowa ronda Rataje. W jej ramach ma pojawić się więcej pasów jezdni oraz zintegrowane przystanki autobusowo-tramwajowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *