Po wielu miesiącach intensywnej pracy PUT Motorsport przygotował kolejny, piąty już, spalinowy bolid klasy Formuła Student. Premiera nowego bolidu odbyła się dziś na Torze Poznań w Przeźmierowie.

PUT Motorsport to wyścigowy zespół Politechniki Poznańskiej. Tworzy go sześćdziesięciu studentów reprezentujących dziewięć wydziałów uczelni. Po blisko dziewięciu miesiącach pracy zespół zaprojektował i stworzył od podstaw kolejny bolid. – Budując bolidy wyścigowe stajemy się lepszymi inżynierami, a zdobyte umiejętności pomagają kreować otaczającą nas rzeczywistość – komentuje Julia Głowacka, Marketing Manager PUT Motorsport. – Nasza siła tkwi w pracy grupowej – wyspecjalizowani w różnych dziedzinach, dzięki dobrej komunikacji i dążeniu do wspólnego celu tworzymy zgrany team, pokonując razem granice, których nie bylibyśmy w stanie przekroczyć, działając osobno – dodaje Głowacka.

PUT Motorsport cyklicznie bierze udział w międzynarodowych zawodach klasy Formuła Student, które są organizowane przez SAE International od 1979 r. Co roku w zmaganiach biorą udział studenci uczelni z całego świata, którzy podczas konkurencji statycznych oraz dynamicznych prezentują samodzielnie zaprojektowane i zbudowane konstrukcje.

Partnerem PUT Motorsport jest Fundacja Komputronik, która pomogła stworzyć studentom profesjonalny symulator samochodowy. – Bardzo się cieszę, że mogliśmy zaangażować się w innowacyjne przedsięwzięcie i wspomóc zespół. Jestem przekonana, że przekazany sprzęt pozwoli zawodnikom doskonalić swoje umiejętności i osiągać jeszcze lepsze rezultaty podczas zawodów – komentuje Monika Buczkowska, Prezes Fundacji Komputronik. – Jako Fundacja chcemy ułatwiać dostęp do innowacyjnych narzędzi wspierających nowoczesną edukację i motywujących do osiągnięcia sukcesu osobistego i zawodowego – dodaje Buczkowska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *