starcja PRM na ulicy Piłsudskiego

O północy rusza Poznański Rower Miejski. Na stacjach już są rowery.

Poznański Rower Miejski od tego roku powiększy się o 23 nowe stacje. – Poprzedni sezon był w Poznaniu absolutnie rekordowy. Trwał najdłużej – aż do połowy grudnia – a liczba wypożyczeń przekroczyła okrągły milion – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora PRM. – To przyjemność patrzeć, jak mieszkańcy Poznania przekonują się do transportu rowerowego. – dodaje.

1 marca powstanie 20 nowych stacji, 8 w naszej dzielnicy: os. Piastowskie, os. Stare Żegrze, Piaśnicka Rynek, os. Orła Białego, os. Rusa/Chartowo, Inflancka, Polanka, Kórnicka. Będzie też dodatkowa, sponsorska stacja.

Nextbike Polska podpisał umowę z Galerią Malta. – Nowa stacja będzie elementem Poznańskiego Roweru Miejskiego i będzie można z niej korzystać na tych samych zasadach, co z całego systemu. Zostanie ona uruchomiona 1 marca przy wejściu do Galerii Malta od strony ulicy Baraniaka przy kładce. – informuje Nextbike. – Z systemu można korzystać za pomocą umiejscowionego przy każdej stacji terminala lub dedykowanej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Większość wypożyczeń jest dokonywanych za pomocą aplikacji, wielu użytkowników jednak woli nadal korzystać z terminala. – dodaje Nextbike.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *