fot. Miasto Poznań

Na Ratajach trwa obecnie budowa nowej trasy tramwajowej prowadzącej do ul. Unii Lubelskiej, ale nie będzie to jedyna tak duża inwestycja w tym roku w naszej dzielnicy. W II kwartale rusza przebudowa Ronda Rataje.

W budżecie Poznania miejscy radni na ten rok zabezpieczyli ponad 50 mln zł na prace związane z przebudową Ronda Rataje.

Poszerzone mają zostać dojazdy do ronda. Torowisko zostanie wyremontowane.

Ponadto inwestycja obejmie swoim zakresem również przebudowę i rozbudowę oświetlenia drogowego, monitoringu wizyjnego, kanalizacji teletechnicznej i sygnalizacji świetlnej oraz budowę i przebudowę odwodnienia drogi. Zmianie ulegnie również najbliższe otoczenie ronda.

Już w II kwartale powinny rozpocząć się prace związane z modernizacją Dworca Autobusowego Rataje, a w połowie roku prace – na pasie drogowym i torowisku w ul. Jana Pawła II – poinformowała nas spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Prowadzone prace będą wymagały zmian w organizacji ruchu w tym rejonie. Dla zapewnienia możliwości jak najmniej ograniczonego korzystania z jezdni, chodników oraz tramwajów tymczasowa organizacja ruchu podzielona będzie na wiele etapów.

Z remontem Ronda Rataje będziemy musieli żyć dość długo, ponieważ zakończenie wszystkich robót planowane jest na początek 2022 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *